4 نکته بازاری از خرید جاروبرقی

۴ نکته بازاری از خرید جاروبرقی که نباید از قلم انداخت!

یکی از وسایل مهم در خانه جارو برقی‌ها هستند که نظافت را برای افراد مخصوصا خانم‌ها راحت کرده است. اما به دلیل ویژگی‌های متفاوتی که هر برند این محصول دارد بهتر است اطلاعاتی راجع به این وسیله کسب کنید تا خریدی مطمئن و آسان داشته باشید. در ادامه‌ی متن و ویدیو با ۴ نکته بازاری از خرید جاروبرقی آشنا می‌شوید.

۴ نکته بازاری از خرید جاروبرقی

راهنمای خرید جاروبرقی

قدرت موتور جاروبرقی

همانطور که می‌دانید موتور، قلب جاروبرقی بوده و یک پارامتر تعیین کننده در عملکرد مکش جاروبرقی است. اولین نکته در خرید جاروبرقی نیز قدرت موتور آن بوده که باید بین ۱۲۰۰ تا ۲۵۰۰ وات باشد. هرچه این عدد بیشتر شود قدرت مکش جاروبرقی نیز افزایش پیدا می‌کند.

در این راستا شرکت بوش در راستای کاهش مصرف انرژی تکنولوژی QuattroPower را در محصولات پرقدرت خود معرفی کرده است، با این سیستم مطمئن باشید که به ازای کمترین مصرف انرژی نتیجه بسیار خوبی دریافت خواهید کرد. برای مثال جاروبرقی بوش مدل BGL8SIL59D با داشتن توان مصرفی و قدرت مکش ۶۵۰ وات بسیار بهینه کار می‌کند.

خرید جاروبرقی

جلوگیری از آلرژی

همانطور که می‌دانید استفاده از جاروبرقی در تشدید آلرژی تاثیر زیادی دارد. یک ویژگی خاص برای کسانی که به گرد و غبار آلرژی دارند وجود فیلتر هپا (Hepa Filter) در جاروبرقی‌ها است که باعث جلوگیری از پخش شدن آلودگی داخل هوا می‌شود.

فیلتر هپا از الیاف پلیمری تشکیل شده که دارای منافذ ریز است و این ساختار جریان هوا را از خود عبور داده و ذرات ریز غبار را در فیلتر باقی می‌گذارد و نظافت منزل را برای افرادی که حساسیت دارند راحت‌تر می‌کند. این فیلتر قابل شستشو نیز می‌باشد.

نوع پاکت جاروبرقی

پاکت جاروبرقی یکی از قسمت‌های مهم این وسیله به حساب می‌آید که تمام گرد و غبار و زباله‌ها در این پاکت جمع می‌شوند پس جنس آن بسیار مهم است. اگر پاکت دائمی و از جنس پارچه باشد هم مقرون به صرفه بوده و هم پس از هربار استفاده قابل شستشو است.

نوع دیگر پاکت جاروبرقی، کیسه یکبار مصرف و کاغذی بوده که پس از ۲ الی ۳ بار استفاده باید آن را با کیسه دیگری تعویض کنید. این مسئله از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نیست. به این نکته توجه کنید که پاکت جاروبرقی پر از زباله نشود چرا که قدرت مکش دستگاه را کاهش می‌دهد.

جنس لوله‌ی جاروبرقی

یکی دیگر از ۴ نکته بازاری از خرید جاروبرقی که باید به آن توجه زیادی شود نوع لوله‌ی جاروبرقی است که اگر کنفی باشد در برابر پیچ خوردگی و ورود اشیاء تیز مقاوم‌تر بوده و این مسئله باعث می‌شود عمر محصول افزایش پیدا کند. اگر از جنس پلاستیک یا پلیمر باشد به مراقبت بیشتری نیاز داشته و امکان دارد با ورود اشیائی مانند شیشه، چوب تیز و… لوله آن پاره شود.

انواع جاروبرقی به دلیل اینکه جزو لوازم برقی اصلی در منزل به شمار می‌روند، موقع خرید و هنگام استفاده باید به ویژگی‌های آن توجه زیادی شود. کافیست نکات و راهنمای خرید جاروبرقی را با دقت مطالعه کنید تا با توجه به نیازتان از میان برندهای موجود مانند بوش، کیپ، هاردستون، پارس خزر، کروپ، بیشل، تکنو، فیلیپس و پاناسونیک به راحتی خریدتان را انجام دهید.


خرید جاروبرقی

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.