کولر سلولزی بخریم یا نه؟ مقایسه با انواع کولرهای موجود در بازار

شاید هنوز هم افرادی باشند که برای خرید یک وسیله سرمایشی، باید بین انواع کولر‌های گازی یا کولر‌های آبی قدیمی انتخاب کنند. اما امروزه نسخه پیشرفته و جدیدتری از کولرها به نام کولر سلولزی به بازار آمده است. این نوع کولر‌ها مدل پلاس یا پیشرفته کولر‌های آبی معمولی هستند که ما در این ویدیو به بررسی و مقایسه آن‌ها پرداخته‌ایم. پس با مگینال همراه باشید.

کولر سلولزی بخریم یا نه؟

کولرگازی به علت قیمت بسیار بالا و مصرف برق زیاد انتخاب تمام افراد نیست. اما کولر آبی معمولی به علت ساختار ساده و تعمیرات ارزان و مصرف برق کمتر هنوز هم محبوب است. اما یک خلا در این بازه وجود داشت، آن هم کولری بود که مشکلات فراوان کولرهای آبی را نداشته باشد. مشکلاتی که شامل مصرف بالای آب، تعویض پر دردسر پوشال آن به صورت دوره‌های چند ماهه، بدنه فلزی که در تماس با آب زنگ می‌زند و گاها سوراخ می‌شود و حساسیتی که پوشال برای افراد حساس به وجود می‌آورد، می‌شود.

خرید کولر گازی

کولر سلولزی برپایه ساختار کولر آبی و برطرف کردن مشکلات آن ساخته شده است. در این کولرها پدهای سلولزی جایگزین پوشال‌های قدیمی کولرهای آبی شده است. در بعضی مدل‌ها نیز جنس بدنه به پلاستیک فشرده تغییر یافته است.

جنس بدنه کولر

هرچند که در بعضی مدل‌ها هنوز بدنه این کولر‌ها به صورت فلزی ساخته می‌شود، اما بسیاری از شرکت‌های سازنده این کولر، بدنه‌های آن‌ها را از جنس پلاستیک فشرده می‌سازند که نسبت به بدنه‌های فلزی از نظر طول عمر بسیار بهتر عمل می‌کنند. زیرا این بدنه‌ها دیگر زنگ نمی زنند و سوراخ نمی شوند. حتی لرزشی که در بدنه‌های فلزی ایجاد می‌شود نیز در بدنه‌های پلاستیکی کمتر اتفاق می‌افتد. علاوه بر این‌ها بدنه‌های پلاستیکی اکثرا شوره نمی زنند و حتی اگر شوره بزنند به راحتی قابل برطرف شدن هستند.

مزایای پد‌های سلولزی

  1. عمر پدها: پد‌های سلولز با عمر مفید ۵ ساله، خیال شما را از تعویض‌های دوره‌ای راحت می‌کنند.
  2. روش تعویض: روش تعویض این پد‌ها بسیار آسانتر از نوع قدیمی آن یعنی پوشال است. به نحوی که به راحتی برای هرکس قابل انجام است.
  3. راندمان: پد‌های سلولزی ۳۰ درصد راندمان بیشتری نسبت به کولرهای آبی ایجاد می‌کنند. یعنی ۳۰ درصد خنکی بیشتر و ۳۰ درصد مصرف برق کمتری را به شما ارائه می‌دهند.
  4. ضد حساسیت: به علت همگن بودن و انسجام ساختار سلولزی، این پد‌ها ضد حساسیت و ضد قارچ هستند.

معایب کولر سلولزی

  1.  شوره: پد‌های سلولزی هرچند که عمر طولانی دارند اما نیاز دارند که شما آب کولر را هر دو الی سه هفته یکبار به طور کلی عوض کنید تا شوره نزنند. زیرا در صورت شوره زدن شما باید پدها را کاملا تعویض کنید.
  2. قیمت: قیمت این پد‌ها نسب به پوشال بسیار بالاست. پس باید به این پد‌ها به خوبی رسیدگی کنید تا کمتر نیاز به تعویض پیدا کنند.
  3. شرایط آب و هوایی: کولر‌های سلولزی به علت مراقبت زیادی که نیاز دارند، برای مناطقی که آب شوری دارند خیلی توصیه نمی‌شوند، مگر اینکه بخواهید به صورت مداوم از پدهای آن مراقبت کنید.

نتیجه گیری

کولر‌های سلولزی با راندمان بالا و عمر بالای پد‌ها و برطرف شدن مشکلات عمده‌ی کولرهای آبی گزینه‌ای بسیار خوب برای تهویه هوای مناسب به شمار می‌روند. البته به علت قیمت بالای پد‌های سلولز باید آب آنها را دو الی سه هفته یکبار تعویض کرده و از پد‌ها مراقبت کنید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.