لوازم خانگی ایرانی بخریم یا خارجی؟

دغدغه خرید بین لوازم خانگی خارجی و داخلی همیشه وجود داشته است. از وقتی که ایران ناسیونال و پارس خزر و پارس و… تولید کننده ایرانی بوده‌اند تا حال حاضر که تولیدکنندگان لوازم خانگی ایرانی بسیارند. معمولا هم سنگینی ترازو به سمت اجناس خارجی بوده است. اما الان خرید اجناس خارجی با چالش‌هایی مانند بالا رفتن قیمت ارز، نداشتن نمایندگی معتبر در ایران، نداشتن خدمات پس از فروش در ایران، تولید اجناس فیک و مشابه و… رو به رو است. خرید کالای‌های خارجی بدون هیچ تضمینی در مقابل کالاهای گارانتی‌دار و با ضمانت ایرانی یک سوال مهم است. در ادامه پس از دیدن ویدیو با مگینال همراه باشید.

لوازم خانگی ایرانی بخریم یا خارجی؟

حمایت از تولید ملی شعاری است که چند سالی بر سر زبان‌ها افتاده اما جامه عمل به آن پوشانده نشده است. اگر شما هم عرق ملی دارید و کار و کارگر ایرانی برایتان مهم است؛ نباید چشم هایتان را روی اجناس مهندسان و کارگران ایرانی به سادگی ببندید.

البته اگر به طور صادقانه بخواهیم بگوییم برند‌های خارجی به سبب تجربه و فناوری بیشتر، متریال بهتر و تکنولوژی به روزتری دارند. اما در ادامه به شما می‌گوییم که چه دلایل مهمی وجود دارد که باید شما را به سمت محصولات ایرانی سوق بدهد و پاسخ دقیق این سوال که لوازم خانگی ایرانی بخریم یا خارجی؟

مهم‌ترین مسئله و مشکلی که گریبان گیر تمام ایرانی‌ها شده است، مسئله تحریم است. مانعی که باعث می‌شود برند‌های خارجی دیگر به صورت قانونی به ایران محصول ندهند، و اکثر موجودی‌های خارجی درون بازار را اجناس تقلبی و قاچاق تشکیل دهند.

مسئله‌ای که غیر مستقیم باعث شده تولید کنندگان ایرانی قد بکشند و فضای خوبی برای پیشرفت داشته باشند. البته از حق نباید گذشت که بسیاری از محصولات ایرانی هم کیفیت خیلی خوب و قابل قبولی دارند و مزیت‌های بسیار خوبی هم نسبت خارجی‌ها در شرایط فعلی دارند. مانند: گارانتی، خدمات پس از فروش، نمایندگی‌ها و در دسترس بودن تعمیرات و قطعات یدکی. مواردی که برای اکثر اجناس غیر ایرانی موجود در بازار کشور به رویا تبدیل شده است.

لوازم خانگی ایرانی بخریم یا خارجی؟

بالاخره محصول ایرانی بخریم یا نه؟

محصولات خارجی مزایای بسیار خوبی دارند مثل:

 • کیفیت و متریال خیلی خوب
  طراحی و تکنولوژی به روز

اما در مقابل معایبی دارند که خرید آنها با ریسک بالایی همراه است:

 • عدم گارانتی و خدمات پس از فروش
 • ناموجودی اکثر قطعات یدکی و تعمیر ناپذیری آنها
 • قیمت بسیار بالا

تولید کننده‌های داخلی اما مزیت‌های بسیار خوبی دارند که می‌توانید با خیال راحت آنها را در سبد خرید خود داشته باشید.

مزیت‌هایی مثل:

 • گارانتی و خدمات پس از فروش
 • نمایندگی ها
 • در دسترس بودن قطعات یدکی و تعمیرگاه ها
 • قیمت بسیار به صرفه‌تر نسبت به اجناس خارجی

معایب:

 • کیفیت، متریال و طراحی ضعیف‌تر نسبت به خارجی ها

حالا شما باید تصمیم بگیرید که می‌خواهید یک محصول با کیفیت عالی بگیرید که بدون هیچ تضمینی قیمت بسیار بالایی دارد. یا به تولیدکننده‌های داخلی کشورتان اعتماد کنید که با قیمت منصفانه حاضر‌اند هر تضمینی به شما بدهند.

لوازم خانگی ایرانی بخریم یا خارجی؟

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.