راهنمای خرید اتو مو

راهنمای خرید اتو مو: برای جنس موی من چه اتو مویی مناسب است؟

روزهایی هست که دلتان می‌خواهد بدون رفتن به آرایشگاه، زیباترین و دلبرانه‌ترین حالتِ مو را داشته باشید. گاهی موهای صاف و ابریشمی، گاهی فردار و مجعد. ساده‌ترین و سریع‌ترین راه برای رسیدن به این حالت‌های مو استفاده از اتو مو است. اتو مو، یک وسیله برقی است که سریع گرم می‌شود و به واسطه حرارتی که دارد، موهایتان را درکوتاهترین زمان به شکل جذابی تغییر حالت می‌دهد. به شرطی که بدانید چه مدل اتو مویی مناسب موهای شماست. پس برای خرید یک اتو موی مناسب و باکیفیت، به یک راهنمای خرید اتو مو نیاز دارید تا به شما بگوید معیارهای لازم برای خرید یک اتو موی متناسب با موی شما چیست.

راهنمای خرید اتو مو

با خرید یک اتو موی باکیفیت آرایشگاهی سیار و دائمی در کنارتان خواهید داشت. چون این دستگاه انتظاراتی که برای تغییر حالت موهایتان دارید را بدون معطلی برآورده ‌‌می‌کند. با داشتن اتو مو می‌توانید در یک روز عادی هم عالی ظاهر شوید.

از آنجا که نمونه‌های اولیه این دستگاه برای صاف کردن موها تولید شده بود به این نام معروف است، اما با پیشرفت مدل‌های امروزی، تغییر حالت موها به مدل‌های‌ دیگر هم امکان‌پذیر است.

به طور کلی اتومو ۳ کاربرد دارد. کاربرد اول، برای صاف و براق کردن مو، کاربرد دوم، برای فر و مجعد کردن مو و کاربرد سوم برای چین دار کردن و موج انداختن مو است که اتو موهای یک منظوره برای یکی از این سه کاربرد طراحی شده‌اند ولی اتو موهای چند منظوره را می‌توانید برای هر سه کاربرد به دلخواه استفاده کنید؛

فقط کافی است که نحوه کار با آن‌ها را بدانید. البته، اتو موها می‌توانند در جنس و نوع صفحه، شکل ظاهری، عرض صفحات و داشتن تجهیزاتی مثل تنظیم حرارت، خاموشی‌ خودکار، قفل ایمنی و مواردی از این قبیل با یکدیگر متفاوت باشند.

بعد از مطالعه راهنمای خرید اتو مو می‌توانید تصمیم بگیرید که چه دستگاهی برای حالت دادن به موهایتان مناسب است.

بعد از مطالعه راهنمای خرید اتو مو می‌توانید تصمیم بگیرید که چه دستگاهی برای حالت دادن به موهایتان مناسب است.

معرفی انواع اتو مو

هر زمان که قصد خرید دستگاه اتو مو دارید، از خودتان بپرسید که موی من از چه نوعی است؟ ضخیم، فِر، صاف یا نازک و شکننده؟ سپس، از طریق راهنمای خرید اتو مو تحقیق کنید که برای اتوکشی مناسب موهای خودتان به چه مقدار گرما نیاز دارید. یعنی، تعیین نوع و جنس مو به شما کمک می‌کند تا به راحتی متوجه شوید که چه مدل دستگاه، با چه اندازه صفحه و تنظیمات حرارتی، می‌تواند مناسب‌ترین گزینه برای موهای شما باشد.

به همین علت، اتو موها بسته به جنس صفحات‌شان، تاثیر و کاربرد متفاوتی بر روی موها دارند که به سه دسته سرامیکی، تیتانیوم و تورمالین تقسیم می‌شوند. در ادامه با تک تک آن‌ها آشنا می‌شوید تا شناخت و تصمیم‌گیری درستی برای خرید این دستگاه داشته باشید.

خرید اتو مو

راهنمای خرید اتو مو با صفحه سرامیکی

صفحات سرامیکی، صفحاتی هستند که بسته به کیفیت‌شان، با یک لایه نازک یا چندین لایه از سرامیک ذوب شده بر روی صفحات فلزی کاملا پوشانده شده‌اند. اتوهای سرامیکی به‌سرعت گرم می‌شوند، قابلیت تنظیم دما دارند و یک دستگاه چند منظوره برای صاف‌کردن یا حالت دادن موها محسوب می‌شوند و چون حرارت‌دهی یکنواخت در تمامی نقاط صفحات دستگاه دارند، برای انواع موها از جمله موهای آسیب دیده، شکننده، مجعد و نازک بسیار مناسب هستند.

با اتوهای سرامیکی احتمال سوزاندن موها کمتر است و به دلیل تولید حرارت مادون قرمز، مو از سمت داخل به خارج گرما می‌بیند و در نتیجه کمتر دچار آسیب می‌شود. این مدل اتوهای مو، مناسب مصرف خانگی و سالن‌های آرایشی می‌باشند و از لحاظ قیمت ارزان‌تر از دو مدل تیتانیوم و تورمالین هستند. البته، در مقایسه با دو مدل‌ دیگر، نیاز به مراقبت بیشتری هم دارند؛ چون شکننده هستند و امکان دارد در اثر ضربه یا سقوط تَرَک بخورند.

راهنمای خرید اتو مو با صفحه تیتانیوم

عنصر تیتانیوم، فلز درخشانی است که در سنگ‌های آذرین یافت می‌شود و به استحکام و دوام بالا، سبک بودن و رسانش گرماییِ سریع شهرت دارد. به‌همین دلیل اتو موهای ساخته شده از صفحات تیتانیوم خیلی سریع‌تر از اتو موهای سرامیکی گرم می‌شوند (کمتر از ۳۰ ثانیه)، دوام بیشتری دارند و در مقایسه با صفحات سرامیکی حرارت‌دهی بالاتری هم دارند.

البته به دلیل اینکه موها با درجه حرارت زیاد و سریع حالت می‌گیرند و فرم موها هم ماندگاری بیشتری پیدا می‌کنند، مناسب موهای ضخیم، پرپشت و محکم است و برای موهای نازک و شکننده گزینه چندان مناسبی نیست.

اتو موهای تیتانیومی مثل مدل‌های سرامیکی‌ با حرارت مادون قرمز کار می‌کنند و بعضی‌ از آن‌ها هم از فناوری تولید یون‌ برخوردارند که موجب حفظ رطوبت و افزایش درخشندگی موها و جلوگیری از وزشدن می‌شود. البته اگر به‌درستی استفاده نشود یا تازه‌کار باشید و اتو مدت زیادی روی موها قرار بگیرد، موجب آسیب دیدگی موها و اصطلاحا سوختگی آن‌ها می‌شود. به همین جهت، بیشتر مناسب سالن‌های آرایشگاهی و افراد حرفه‌ای است.

راهنمای خرید اتو مو با صفحه تورمالین

تورمالین یا کهربا، سنگی نیمه‌قیمتی است که در صنایع آرایشی بسیار کاربرد دارد. یکی از این کاربردها، استفاده در ساخت روکشِ صفحات اتو موهاست. به این‌صورت که پودر تورمالین را طی مراحل ساخت روی صفحات سرامیکی یا در موارد کمتری روی صفحات تیتانیومی روکش می‌کنند.

به اتوهای صفحه تورمالین، صفحه یونی هم می‌گویند؛ به این علت که تورمالین چندین برابر بیشتر از سایر اتوهای مو قادر به تولید طبیعی یون‌های منفی است. این یون‌های منفی، یون‌های مثبت موجود در موهای خشک و آسیب‌دیده را بی‌اثر می‌کنند. این حالت، باعث حفظ چربی و رطوبت طبیعی موها و جلوگیری از وزشدگی می‌شود. تورمالین، به دلیل اینکه آرام آرام گرم می‌شود، حرارت را در خود نگه می‌دارد و به جای خشک و بد حالت کردن مو، آن‌را درخشان، براق و خوش‌حالت می‌کند.

اتو موهای تورمالین مثل بقیه مدل‌ها، با حرارت مادون قرمز کار می‌کند، با این تفاوت که سریع‌تر از صفحات سرامیکی و آهسته‌تر از صفحات تیتانیومی گرم می‌شود و از لحاظ حرارت‌دهی بر روی تمام نقاط صفحات، توزیع بسیار بالاتری در مقایسه با صفحات تیتانیومی دارد. صفحات تورمالین، به‌محض تماس با موها باعث بسته‌شدن فولیکول‌های مو و درنتیجه کاهش احتمال آسیب‌دیدن موهای ضعیف بر اثر اتوکشی‌های مکرر می‌شود.

سطح این صفحات، به ‌قدری صاف و صیقلی است که ‌نسبت به سایر مدل‌ها فشار و کشش بسیار کمتری به موها وارد می‌کند و برای موهای آسیب‌دیده و مجعد گزینه مناسبی است. به همین علت، نسبت به صفحات سرامیکی، تخصصی‌ و گران‌تر است ولی برای هر دو مصرف خانگی و سالن‌های آرایشی قابل استفاده است.

اکنون، با توجه به شناخت هر سه مدل از صفحات اتو مو، پیشنهاد ما به عنوان یک راهنمای خرید اتو مو این است که اگر برای اولین بار و برای مصرف شخصی قصد خرید دارید، اتوهای صفحات سرامیکی می‌تواند خرید بسیار مناسبی باشد؛ زیرا هم نسبت به دو مدل دیگر ارزان‌تر است و هم برای موهای مختلف ازجمله موهای آسیب دیده و نازک مناسب می‌باشد.

البته، اگر شما سالن آرایش و زیبایی دارید یا در این حرفه مشغول به فعالیت هستید، بهتر است کمی بیشتر هزینه کنید و مدل‌های حرفه‌ای‌تر مثل اتوهای با صفحات ترومالین که هم برای موهای ضخیم و پرپشت و هم برای موهای آسیب دیده مناسب است را خریداری کنید. در نهایت هم، اگر اغلب مشتری‌هایتان موهای ضخیم، مجعد و محکم دارند، اتوهای با صفحات تیتانیومی می‌تواند انتخاب خوبی باشد.

دستگاهی با وزن مناسب و از برندی معتبر و باکیفیت خریداری کنید.

دستگاهی با وزن مناسب و از برندی معتبر و باکیفیت خریداری کنید.

پارامترهای مهم در راهنمای خرید اتو مو

در زمان خرید اتو مو به چه معیارهایی باید توجه کرد؟ آنچه که در ادامه خواهیم گفت ویژگی‌هایی هستند که بهتر است در هنگام خرید به ان‌ها دقت کنید تا بتوانید با توجه به نیازتان بهرتین انتخاب را داشته باشید.

 • شکل ظاهری لبه‌ها

از آنجایی که فرم لبه‌های صفحات، کارایی اتو مو را افزایش می‌دهد، بنابراین، خرید اتو مو با توجه به شکل ظاهری لبه‌هایش می‌تواند انتخاب هوشمندانه‌ای باشد. چون اتوهای لبه‌ زاویه‌دار و تخت، مناسب صاف کردن موها و اتوهای لبه گرد، علاوه بر صاف کردن موها، مناسب برای فرکردن و حالت دادن موها هستند. پس اتوهای لبه گرد، یک ابزار چند منظوره محسوب می‌شوند که برای گرفتن نتیجه‌های متفاوت، گزینه مناسب‌تری است.

 • عرض صفحات

عرض صفحات اتو مو از کفه باریک تا کفه پهن می‌تواند متفاوت باشد. برای انتخاب اندازه صفحه لازم است که طول و ضخامت موهایتان را در نظر بگیرید. یعنی:

 • اگر موهای بلند و ضخیم دارید و می‌خواهید سریع و راحت، موهای خود را صاف و براق کنید، کفه‌های پهن
 • اگر موهای کوتاه و نازک دارید یا می‌خواهید موهایتان را حالت دهید، کفه‌های باریک را انتخاب کنید.

برای موهای خیلی کوتاه، هرچه اتو مو باریک‌تر باشد کار برایتان آسان‌تر است و به نتیجه بهتری می‌رسید. توجه داشته باشید که با کفه‌های باریک، می‌توانید موهای بلند را حالت دهید اما کفه‌های پهن به هیچ وجه مناسب موهای کوتاه نیست.

 • قابلیت تنظیم حرارت پارامتری مهم در راهنمای خرید اتو مو

زمانی که قصد خرید اتو مو دارید، قابلیت تنظیم درجه حرارت را حتما مد نظر قرار دهید تا کارکردن با دستگاه، موجب آسیب‌دیدن موها نشود.

اتو موهایی که قابلیت تنظیم حرارت دارند، این امکان را به شما می‌دهند که فرم‌دهی به موها را با حرارتی کم آغاز کنید و اگر نتیجه دلخواهتان را نگرفتید، درجه حرارت‌ را کم‌کم افزایش دهید تا جایی که آسیبی به موهایتان وارد نشود. پس اگر موهای حساس یا شکننده‌ای دارید، این قابلیت را برای انتخاب اتو موی مناسب فراموش نکنید.

نکته دیگری که در رابطه با درجه حرارت مناسب برای موها لازم است بدانید این است که برای حالت دادن یا اصلاح فرم موها، حداقل به دمای ۱۷۰ درجه سانتی‌گراد نیاز دارید و اگر حرارت اتو مو کمتر از این مقدار باشد عمل حالت‌دهی یا صاف کردن به‌درستی انجام نمی‌شود. در مقابل، حرارت حداکثر برای یک اتو مو ۲۴۰ درجه سانتی‌گراد است و اگر از این مقدار بیشتر باشد، میزان آسیب وارد شده به مو هم افزایش خواهد یافت.

 • سیستم خاموشی خودکار

ممکن است که بعد از اتمام اتوکشی، به دلایلی مثل عجله داشتن یا حواس‌پرتی خاموش کردن دستگاه را فراموش کنید و دستگاهِ روشن را به حال خودش رها کنید. در این حالت هم مصرف برق افزایش می‌یابد و هم ممکن است به دلیل وجودِ جریان برق و حرارت بالای دستگاه، سیم‌های داخلی اتصالی کند و بسوزد و حتی منجر به آتش‌سوزی شود.

برای حل این مشکل، در برخی از اتو موها سیستم خاموشی خودکار ظراحی شده که این امکان را فراهم می‌کند تا اگر به هر دلیلی فراموش کردید دستگاه را خاموش کنید و از برق بیرون بکشید، بعد از مدت زمانی به‌صورت خودکار خاموش شده و از حوادث احتمالی جلوگیری شود.

پس در راهنمای خرید اتو مو پیشنهاد می‌کنیم که اگر از آن دسته افرادی هستید که اغلب فراموش می‌کنید وسایل برقی-حرارتی مثل اتو مو را از برق بیرون بکشید، این ویژگی را برای خرید اتو مو حتما لحاظ کنید تا برای یک لحظه غفلت، حوادث ناگواری را رقم نزنید.

 • قفل ایمنی حرارت

از ویژگی‌های منحصر به فرد یک اتو مو، داشتن سیستم قفل ایمنی حرارت است. این قابلیت موجب می‌شود تا در صورت برخورد ناخواسته دستتان با کلید‌های تنظیم دما عمل نکنند.

 • طول سیم دستگاه

به عنوان راهنمای خرید اتو مو پیشنهاد می‌کنیم که در هنگام خرید به طول سیم هم توجه داشته باشید؛ چون آزادی عمل بیشتری دارید و می‌توانید حتی اگر از پریز برق دور هستید از اتو استفاده کنید. برای مثال تصور کنید که شما مقابل آینه قرار گرفته‌اید و پریز برق از شما فاصله زیادی دارد. پس هرچه قدر طول سیم بیشتر باشد، به سود شما خواهد بود.

 • محل اتصال سیم به دستگاه

جهت حرکت سیم اتوی مو هم مثل هر وسیله برقی امکان دارد تغییر کند و باعث تاب خوردگی آن شود و در زمان جابه‌جایی هم سیم کشیده شده و مانع از ادامه حرکت شود.

اگر از آن دسته افرادی هستید که در حین کار با وسایل برقی، جهت دستگاه را مدام از این‌طرف به آن‌طرف تغییر می‌دهید و در حال حرکت کردن هستید، از اتوهای دارای اتصال چرخشی یا گردان استفاده کنید که هم محل اتصال سیمِ برق به بدنه آن‌ها محکم است و هم مانع از تاب خوردگی سیم در حین جابه‌جایی می‌شود.

 • جنس بدنه دستگاه

معمولا بدنه دستگاه‌های موجود در بازار از جنس پلاستیکِ باکیفیت است که عایق حرارتی دارند و مانع از سوختن دست در حین کار کردن با آن می‌شود. قابل ذکر است که جنس بدنه دستگاه و صفحات آن با مقدار وزن دستگاه، ارتباط مستقیمی دارد.

 • وزن دستگاه

طبیعتا هرچه قدر وزن دستگاه سبک‌تر باشد، برای اتوکشی طولانی مدت مناسب‌تر است و دست شما را خسته نمی‌کند.

 • توان مصرفی

توان مصرفی یا مقدار وات درج‌شده روی یک وسیله برقی، حداکثرِ توان مصرفِ برق آن وسیله را نشان می‌دهد و هیچ الزامی نیست که دستگاه از تمام این مقدار وات استفاده کند. به این معنا که هر زمان که از دستگاه اتو مو با درجه حرارت کم استفاده کنید، برق کمتری مصرف می‌شود و درنتیجه مقدار وات مصرفی دستگاه کاهش می‌یابد.

هر زمان که اتو مو را در بالاترین درجه حرارت قرار دهید، قطعا برق بیشتری مصرف می‌شود و دستگاه به حداکثر وات مصرفی یا توان مصرفی می‌رسد که این مقدار توانِ مصرفی، برابر با عددی است که شما در مشخصات آن دستگاه تحت عنوان «توان مصرفی» مشاهده می‌کنید.

این میزان توان مصرفی با مدت زمان گرم شدن دستگاه هم در ارتباط است و معمولا اتو موهای باکیفیت و قوی، از توان مصرفی بالا با قدرت حرارت بالاتری برخوردار هستند؛ اما همیشه هم اینگونه نیست و می‌تواند عکس آن نیز صادق باشد و این معیار به تنهایی تعیین کننده کیفیت و اصالت محصول نیست؛ چون در بعضی موارد دستگاه‌های بی‌کیفیت توان مصرفی بالا و حرارت ضعیفی دارند.

 • صفحه نمایش دیجیتالی

وجود صفحه نمایشگر در دستگاه مخصوصاً برای اتو موهایی که قابلیت تنظیم حرارت دارند باعث می‌شود تا بدانید که اتو روی چه درجه‌ حرارتی تنظیم شده است.

 • قیمت اتو مو

فارغ از قیمت، به دنبال خرید اتو مویی باشید که ضمن داشتن امکانات مورد نیاز شما، هم باکیفیت باشد و هم قیمت مناسبی داشته باشد. در راهنمای خرید اتو مو توصیه می‌کنیم اتو مو از برند شناخته شده و استاندارد را به اتو موهای ناشناخته و ارزان قیمت ترجیح دهید.

برخی اتو موهای غیر اصل با اینکه دارای قابلیت‌هایی مثل دکمه تنظیم حرارت و توان مصرفی کم هستند اما کیفیت و عملکرد خوبی ندارند و در هنگام استفاده ممکن است به موهای شما آسیب برسانند. در ادامه راهنمای خرید اتو مو به معرفی برندهای برتر موجود در بازار می‌پردازیم تا بتوانید بهتر تصمیم بگیرید.

صفحات اتو مو با جنس تورمالین، سرامیک و یا تیتانیوم ساخته می‌شوند که هر کدام مزایا و معایبی دارند.

صفحات اتو مو با جنس تورمالین، سرامیک و یا تیتانیوم ساخته می‌شوند که هر کدام مزایا و معایبی دارند.

بهترین انتخاب، بهترین تجربه، بهترین برند

همیشه بهترین انتخاب یا تصمیم برای ما، تبدیل به بهترین تجربه می‌شود. مخصوصا اگر آن انتخاب، برای خرید یک محصول یا وسیله برقی مثل اتو مو باشد. در این رابطه، پیشنهاد ما در راهنمای خرید اتو مو برند «رمینگتون»، یکی از شرکت‌های معروفِ دنیا در زمینه تولید محصولات آرایشی مانند دستگاه اتو مو است.

این برند لوکس سابقه بسیار خوبی در تولید محصولاتی مانند سشوار و اتو مو دارد و از جایگاه خوبی در میان مشتریان این بازار برخوردار است. فلیپس و براون از دیگر نمونه‌های موفق در زمینه تولید اتو مو محسوب می‌شوند و شما می‌توانید با اطمینان از کیفیت ان‌ها و ملاک قرار دادن سایر پارامترها به راحتی به این برندها اعتماد کنید.

نکات مهم در راهنمای خرید اتو مو

 • اتوکشی مو را هیچ‌گاه در حمام و با موهای خیس انجام ندهید.
 • قبل از اتوکشیِ موهای خشک و شکننده، بهتر است از سرم‌های دوفاز یا سرم‌های محافظت کننده مو در برابر حرارت استفاده شود و از موادی مثل ژلِ مو، کِرِم مو و تافت به‌هیچ عنوان استفاده نشود.
 • قبل از اتوکشی، موها را شانه کنید تا درهم ریختگی و گِره نداشته باشد.
 • قبل از اتوکشی، موها را کامل خشک کنید.
 • هنگام اتوکشی مو، همیشه لبه‌های صفحات دستگاه را در حالت عمود بر ریشه مو و با فاصله یک تا دو سانتی‌متری از آن قرار داده و سپس اتو کنید.
 • وارد کردن حرارت زیاد به موها، اگر متداوم و در فاصله‌ زمانی‌های کوتاه باشد، به مو آسیب می‌زند و منجر به موخوره و حتی ریزش مو می‌شود؛ پس بهتر است هر چند وقت یکبار و با فاصله زمانی‌های بیشتری از اتو مو استفاده شود.

این نکته را به خاطر داشته باشید که این دستگاه با موهایتان که زیباترین و با ارزش‌ترین‌ داراییِ شما محسوب می‌شود، سرو کار دارد و قرار است سالیانِ سال برایتان کارایی داشته باشد. پس بهتر است کیفیت را فدای کمیت نکنید و به دنبال خرید اتو مویی باشید که ضمن داشتن امکانات مورد نیاز شما، باکیفیت و استاندارد هم باشد.

آنچه که در رابطه با انواع صفحات و پیشنهادهای خرید، عرض صفحات، شکل لبه‌ها، قابلیت‌هایی مثل تنظیم حرارت، سیستم خاموشی خودکار، قفل ایمنی حرارت و سایر اجزای یک دستگاه اتو مو و معرفی برند در راهنمای خرید اتو مو عنوان شدبرای آن است که بدانید از یک اتو مو چه انتظاراتی داشته باشید.

علاوه بر نکات راهنمای خرید اتو مو می‌توانید از تجربه دوستان و آشنایانتان هم بپرسید که اگر تجربه‌ای در این رابطه داشتند، با شما مطرح کنند و بگویند که از نظر آن‌ها معایب و مزایای یک اتو مو چه چیزهایی است.

منبع ++++

راهنمای استفاده اتو مو

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.