نکات مهم در خرید مخلوط کن: قلق های خرید یک ابزار همه کاره در خانه!

مخلوط کن یا بلندر BLENDER جزو لوازم برقی ضروری هر آشپزخانه‌ای محسوب می‌شود. این وسیله با کاربرد‌های مختلفی که دارد نقش آچار فرانسه در آشپزی را ایفا می‌کند. ما در این مقاله نکات مهم که به شما در انتخاب صحیح کمک می‌کند را به طور مختصر بیان کرده‌ایم، با نکات مهم در خرید مخلوط کن با مگینال همراه باشید.

نکات مهم در خرید مخلوط کن

اگر قصد خرید لوازم برقی برای جهیزیه دارید یا در فکر خرید یک مخلوط کن مناسب هستید، ویدیوی بررسی نکات خرید مخلوط کن را تماشا کرده و با مگینال همراه باشید.

خرید مخلوط کن

نکته اول: آسیاب دار بودن یا تک کاره بودن دستگاه

با توجه به بودجه یا استفاده داشتن از آسیاب، شما باید انتخاب کنید که می‌خواهید مخلوط کن مد نظر شما آسیاب داشته باشد یا تک کاره باشد. دستگاه‌های تک کاره از نظر قیمت مناسب‌تر هستند اما هیچ فرق دیگری با دستگاه‌های آسیاب دار ندارند. در صورت انتخاب مخلوط کن آسیاب دار باید بدانید که بعضی دستگاه‌ها دارای یک آسیاب و بعضی دیگر دارای دو آسیاب با سایز و تیغه متفاوت هستند.

نکته دوم: توان دستگاه

توان وسایل برقی بر حسب وات محاسبه می‌شود و نشانگر قدرت موتور است. بنابراین هرچقدر توان دستگاه بیشتر باشد، موتور مخلوط کن قوی‌تر است. قدرت موتور در طول مدت استفاده از دستگاه، سرعت مخلوط کردن و هنگام استفاده برای مواد غذایی سرسخت‌تر مثل خرد کردن یخ بسیار تاثیر گذار است.

نکته سوم: ظرفیت پارچ مخلوط کن

ظرفیت پارچ یک عامل مهم در میان نکات مهم در خرید مخلوط کن محسوب می‌شود که باید در هنگام خرید به آن دقت کرد. برای انتخاب مخلوط کن، علاوه بر در نظر گرفتن جمعیت و تعداد اعضای خانواده باید مهمانی‌ها را نیز در نظر گرفت. درصورتی که اهل درست کردن دسر، نوشیدنی، شیک و بستنی در مهمانی‌ها هستید، بهتر است ظرفیت پارچ مخلوط کن را به‌گونه‌ای انتخاب کنید که تمام نیاز‌های شما را برطرف کند.

نکته چهارم: جنس پارچ مخلوط کن

پارچ مخلوط کن‌ها به طور معمول در دو جنس پلاستیک شفاف و شیشه‌ای ساخته می‌شوند. پارچ‌های پلاستیکی یا شیشه‌ای هر کدام مزایا و معایبی دارند که شما بر اساس اولویت‌‌های مورد نیاز خود باید بین این دو انتخاب کنید. از نظر وزن پارچ‌های پلاستیکی نسبت به پارچ‌های شیشه‌ای سبک‌تر هستند اما به دلیل پلاستیکی بودن در برابر افتادن ممکن است مقاوم‌ نباشند.

همچنین در مقابل کیفیت پارچ‌های شیشه‌ای حرفی برای گفتن ندارند. پلاستیکی‌ها در اثر استفاده زیاد بعد از مدتی تغییر رنگ داده و ممکن است کمی زرد بشوند. ولی پارچ‌های شیشه‌ای تغییر رنگ نمی‌دهند و بسیار مقاوم هستند. تنها ایراد این پارچ‌ها وزن نسبتا سنگین آن‌‌‌‌‌‌‌‌ها است. پارچ‌های شیشه‌ای در دو نوع شیشه‌ی معمولی و شیشه پیرکس تولید می‌شوند. پیرکس‌ها به طور معمول در مقابل تغییر دما مقاوم هستند. 

نکته پنجم: تنظیمات سرعت دستگاه

بعضی از مخلوط کن‌‌ها فقط سه حالت روشن و خاموش و پالس را دارا هستند. اما در مدل‌های بهتر می‌توانید دستگاه‌های چند سرعته را پیدا کنید. در این دستگاه‌ها سرعت مخلوط کن قابل تنظیم است. برای این کار باید پیچ سرعت مخلوط کن را با توجه به ماده غذایی مورد نظر، روی سرعت مناسب قرار داد. درجه تنظیم سرعت، در مدت زمان استفاده از دستگاه و نوع ترکیب مواد غذایی تاثیر گذار خواهد بود.


خرید مخلوط کن

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.