راهنمای خرید همزن - مگینال

راهنمای خرید همزن برقی: پرکاربردترین ابزار در آشپزخانه

راهنمای خرید همزن برقی

بارها این جمله را شنیده ایم که آشپزی هنر است. بله، هنر است. هنری که با مهارت انواع مواد غذایی و چاشنی‌ها را به تناسب ترکیب کرده طعم‌های جذاب با رنگ‌های چشم نواز آفریده و ما را به آرامش بر سر سفره غذا می‌نشاند تا لذت بخش‌ترین لحظات را به گرمی کنار عزیزانمان تجربه کنیم. اما می‌دانید که فرایند آماده سازی یک غذا، کیک و یا دسر چقدر زمان بر و گاهی سخت است در نتیجه هنر آشپزی با آغوش باز از هر تکنولوژی‌ای که به سهولت و سرعت بخشیدن این فرآیند کمک کرده، استقبال می‌کند که در این مطلب با یکی از پرکاربردترین آن‌ها «دستگاه همزن» آشنا خواهید شد. اگر در مسیر تصمیم گیری جهت انتخاب یک همزن مناسب برای آشپزخانه‌تان هستید با خواندن این مقاله توضیحات مفیدی در مورد راهنمای خرید همزن دریافت خواهید کرد.

راهنمای خرید همزن

وجود دستگاه همزن در مراحل آماده سازی یک غذا کمک می‌کند تا بدون احساس خستگی و درد در دستانمان به راحتی بتوانیم انواع خمیرها را تهیه کنیم و با سرعتی چند برابر خامه بزنیم، با مهارت انواع شیرینی و دسر را درست کرده و به سهولت به ترکیبات یک دستی از مواد غذایی برسیم.

همزن‌ها در برندها و مدل‌های مختلفی در بازار عرضه شده‌اند که این موضوع باعث می‌شود شخصی که برای خرید همزن به بازار رفته سردرگم شود و نداند که چه همزنی برای او مناسب و کاربردی است. لذا ما تصمیم گرفتیم تا در این مقاله ویژگی‌های یک همزن خوب را برایتان بگوییم تا انتخاب برای شما راحت‌تر شود.

قبل از هر چیز باید بدانید که آیا اگر مخلوط کن و غذاساز در خانه دارید باز هم نیاز به همزن وجود دارد یا نه؟ یعنی این چند دستگاه می‌توانند کار یکدیگر را به خوبی انجام دهند؟

همزن، غذاساز و مخلوط کن سه دستگاه با کاربردهای متفاوت هستند.

همزن، غذاساز و مخلوط کن سه دستگاه با کاربردهای متفاوت هستند.

تفاوت دستگاه همزن با مخلوط کن و غذا ساز چیست؟

 • مخلوط کن با تیغه‌های برنده و تیز و چرخشی بسیار سریع مواد غذایی را تکه تکه کرده و با هم میکس می‌کند.
 • غذاساز دستگاهی چند کار و دارای تیغه‌های مختلف است که می‌توان از آن برای خرد کردن، برش زدن، رنده کردن و یا پوره کردن مواد غذایی استفاده کرد.
 • در صورتیکه همزن با سرعت کمتر از مخلوط کن، مواد غذایی را با سرعت مورد نیاز هم می‌زند و هیچ تیغه‌ای برای برش یا خرد کردن و یا رنده کردن مواد غذایی ندارد.

پس باید بگوییم که این ۳ دستگاه کاربردهای متفاوتی دارند و هیچ وقت وظیفه دستگاه دیگر را به خوبی همان دستگاه انجام نمی‌دهند. مخصوصا اگر آشپز حرفه‌ای باشید این تفاوت بیشتر از پیش خود را نشان می‌دهد.

خرید همزن

خرید همزن

کاربرد دستگاه همزن

اکثر شما تجربه هم زدن مواد غذایی مختلف در آشپزی را داشته‌اید و با شنیدن کلمه هم زدن احتمالا اولین چیزی که به یاد می‌آورید فشار و درد عضلات بازو و مچ است.

دستگاه همزن با استفاده از نیروی برق این کار سخت را برایتان آسان کرده و به وسیله آن به راحتی می‌توانید انواع مواد غذایی خشک و‌تر را با هم ترکیب کرده و در نهایت لیست متنوعی از غذاها، شیرینی‌ها ،کیک‌ها و دسر‌ها را به بهترین شکل آن طبخ کنید.

یکی از ملزومات شیرینی و کیک پزی، همزن است. چرا که مواد کیک و شیرینی باید به خوبی زده شوند که این کار به خوبی از عهده همزن برقی بر می‌آید.

همزن‌ها در دو نوع برقی و دستی در بازار موجود هستند.

همزن‌ها در دو نوع برقی و دستی در بازار موجود هستند.

راهنمای خرید همزن: انواع همزن

 • ویسک
 • دستی
 • برقی (معمولی، کاسه دار)

راهنمای خرید همزن ویسک

ویسک به همزن‌های دستی استیل گفته می‌شد که با نیروی دست به حرکت درآمده و کار می‌کرد. ویسک‌ها از قرن ۱۹ به بازار آمدند و توسط سرآشپزهای معروفی مثل (جولیا چایلد) بسیار مورد استقبال واقع شد.

در نبود همزن‌های برقی، استفاده از همزن‌های دستی برای ترکیب کردن مواد غذایی خشک، مخلوط کردن مواد خشک و تر، حجم دادن به تخم مرغ و خامه، تهیه انواع سس‌ها و کرم‌ها و یکدست کردن بافت مواد غذایی مختلف بسیار متداول بوده است.

امروزه حتی با وجود همزن‌برقی در آشپزی گاهی برای اینکه کنترل بیشتری در هم زدن برخی مواد حساس وجود دارد از ویسک‌ها استفاده می‌شود.

اجزای اصلی ویسک

ساختار ویسک بسیار ساده بوده و از یک دسته و سری همزن تشکیل شده است که در ادامه انواع مختلف سری‌های ویسک و کاربرد آن‌ها را خواهیم شناخت.

سری‌های مختلف در همزن کاربردهای متفاوتی دارند.

سری‌های مختلف در همزن کاربردهای متفاوتی دارند.

ویسک برقی (معمولی، کاسه دار)

انواع سری‌های ویسک عبارتند از:

 • ویسک مسطح
 • ویسک دو در یک
 • ویسک خمیر
 • ویسک بالونی
 • ویسک دندانه دار
 • ویسک مارپیچی
 • ویسک حلقه ای

ویسک مسطح

زمانی که قصد تهیه انواع سس را دارید حضور یک ویسک مسطح می‌تواند بسیار کمک کننده باشد. در هم زدن مواد غذایی با حجم کم و یا استفاده از ظروفی با ارتفاع کوتاه ویسک مسطح بهترین گزینه است.

این ویسک‌ها از دو نوع فلزی و سیلیکونی ساخته شده است. جنس سیلیکونی این ویسک به شما اجازه می‌دهد تا از آن در تهیه سس‌هایی مانند بشامل هم استفاده کنید زیرا تا دمای ۲۶۰ درجه را تحمل می‌کند.

ویسک دو در یک

این نوع همزن دو منظوره است و با یک پیچ روی دسته خود به دو شکل ویسک مسطح (برای تهیه انواع سس،سوپ) و ویسک بالونی (برای مخلوط کردن انواع خمیرها و مواد غذایی خشک و تر) تغییر شکل می‌دهد .

ویسک خمیر

طراحی مارپیچی ویسک خمیر این امکان را فراهم می‌کند که بتواند مواد خشک مانند (آرد ،خمیر ترش و آب) را به خوبی با هم ترکیب کند.

ویسک بالونی

در بین ویسک‌ها این نوع آن بسیار محبوب بوده و از اعضای ضروری بسیاری از آشپزخانه به حساب می‌آید.

شکل ظاهری این ویسک شبیه بالون است و هر چقدر تعداد سیم‌های به کار رفته شده در آن بیشتر باشد، عمل هم زدن سریع‌تر و با کیفیت‌تر انجام می‌شود. از ویسک بالونی برای هوادهی، حجم دهی و مخلوط کردن مواد غذایی استفاده می‌شود. ویسک بالونی را با دو جنس فلزی و سیلیکونی می‌توانید در بازار تهیه کنید.

در هنگام خرید دقت کنید جنس فلزی آن از فلز ضد زنگ و ضد خش و نچسب ساخته شده باشد. هرچقدر سیم‌های ویسک بالونی ظریف‌تر باشد نمی‌توان از آن برای همزدن خمیر‌های سفت استفاده کرد.

وزن همزن‌هایی که پایه ندارند از فاکتورهای مهم در راهنمای خرید همزن است.

وزن همزن‌هایی که پایه ندارند از فاکتورهای مهم در راهنمای خرید همزن است.

ویسک دندانه دار

ویسک توپی از نظر ظاهری به چنگال شباهت دارد .در این شکل ویسک سیم‌های آن به صورت رشته‌های کنار هم قرار دارند که هر کدام در انتها به یک توپک فلزی متصل می‌شوند.

این نوع طراحی باعث شده که سرعت هم زدن با این ویسک از انواع دیگر بالاتر باشد. این ویسک برای هم زدن مواد با حجم کم هم به راحتی قابل استفاده است. ویسک دندانه دار در تهیه انواع سس‌ها و کرم‌ها استفاده می‌شود. هیچ گیر غذایی نداشته و به راحتی شسته می‌شود.

ویسک مارپیچی

این ویسک از یک مارپیچ فلزی تشکیل شده که دور حلقه متصل به انتهای میله همزن پیچیده شده است. شکل مورب این ویسک باعث می‌شود در حین هم زدن مداوم با کف و دیواره‌های ظرف برخورد کرده و مانع از ته گرفتن یا گلوله شدن مواد شود.

ویسک مارپیچی در تهیه انواع سس‌ها و پودینگ‌ها کاربرد دارد.

ویسک حلقه ای

طراحی این ویسک به شکل فنری بوده و به صورت گرد پیچیده شده است و بیشتر برای هم زدن مایعات غلیظ استفاده می‌شود.

چه مدل و جنس ویسکی را انتخاب کنیم؟

در مورد انتخاب مدل ویسک باید گفت که به قصد استفاده شما بستگی دارد. با توجه به توضیحاتی که در رابطه با کارکرد هر یک از ویسک‌ها داده شد به راحتی می‌توانید با توجه به نیاز خود مناسب‌ترین مدل آن را تهیه کنید.

در راهنمای خرید همزن به دستی یا برقی بودن همزن توجه کنید.

در راهنمای خرید همزن به دستی یا برقی بودن همزن توجه کنید.

انتخاب جنس ویسک هم بستگی به ظرفی دارد که از آن برای هم زدن مواد استفاده می‌کنید. اگر ظرف شما نچسب است حتماً از ویسک سیلیکونی استفاده کنید تا ظرفتان خش پیدا نکرده و سالم بماند.

راهنمای خرید همزن دستی

در اواسط قرن ۱۹میلادی این همزن با شکلی بسیار ساده اختراع شد. در مقایسه با هم زدن با انواع ویسک‌ها و یا چنگال عمل هم زدن با این همزن آسان‌تر و سریع‌تر پیش رفته و همچنین مخلوط همگن تری به دست می‌آمد.

این همزن‌ها هنوز هم کاربرد دارند، هر چند که به خوبی همزن‌های برقی نیستند. از این همزن ساده بیشتر برای زدن تخم مرغ و فرم دهی خامه استفاده می‌شود.

اجزای اصلی همزن دستی

این هم زن از یک دسته چرخان، میله و سری‌های همزن تشکیل شده است. در این نوع همزن سرعت هم زدن و یکدست بودن مواد مخلوط شما به توان دست‌تان بستگی دارد.

طرز استفاده از همزن دستی

برای استفاده همزن را در ظرف مورد نظر قرار داده با یک دست همزن را گرفته و با یک دست پدال آنرا بچرخانید. سپس سری‌های همزن شروع به حرکت در ظرف حاوی مواد می‌کنند و مواد شما را تا حد نیاز مخلوط می‌کنند.

نکات قابل توجه در راهنمای خرید همزن دستی

دوام

توجه داشته باشید که جنس فلز همزن شما حتما ضد زنگ، ضد خش و قابل شستشو در ماشین ظرفشویی باشد.

وزن

از آنجایی که همزن دستی را زمان زیادی در دست نگه می‌دارید باید سبک باشد که ایجاد درد و خستگی در عضلات دست نکند.

همزن‌های برقی در دو نوع کاسه دار و معمولی تولید می‌شوند.

راهنمای خرید همزن برقی

همزن‌های برقی نیز مانند بسیاری لوازم مورد نیاز انسان در ابتدا برای مصارف صنعتی (نانوایی، شرکت‌های صنعتی غذایی، ارتش) ساخته شده بود و در آن زمان در آشپزی‌های خانگی برای هم زدن مواد غذایی از قاشق و چنگال یا از نوع ساده و دستی همزن‌ها استفاده می‌شد. اما استفاده از این‌ همزن‌ها دست را خسته کرده و زمان‌بر بود.

به مرور و به ضرورت مصارف خانگی همزن‌های برقی پی برده شد تا اینکه در سال ۱۹۱۹ همزن‌هایی با ابعاد کوچکتر برای آشپزخانه‌های خانگی تولید شد.

همزن‌های اولیه گرانقیمت و سنگین وزن بودند و خرید و استفاده آن‌ها برای مردم آسان نبود. اما رفته رفته این ایرادات برطرف شده و دستگاه همزن برقی توانست به آشپزخانه‌های خانگی راه پیدا کند و امروزه یکی از ضروری‌ترین ابزار آشپزی به شمار می‌رود.

انواع همزن برقی

 • معمولی
 • کاسه دار

راهنمای خرید همزن برقی معمولی

ساده‌ترین نوع همزن‌های برقی که خود به دو بخش تک موتوره و دو موتوره تقسیم می‌شود، دارای قابلیت تنظیم سرعت بوده و از دو بخش دسته و سر همزن تشکیل شده است. این همزن‌ها را زیاد دیده‌اید و احتمالا در آشپزخانه مدلی از آن را دارید.

همزن‌های برقی معمولی چگونه کار می‌کنند؟ کار با این همزن‌ها بسیار راحت است. بواسطه روشن کردن دستگاه، سر همزن به چرخش در آمده و سپس آن را به دست می‌گیرید و داخل ظرف حاوی مواد غذایی نموده و سری چرخان همزن مواد را برایتان مخلوط می‌کند.

معایب و محاسن همزن‌های برقی معمول: این نوع همزن‌ها فضای کمتری از آشپزخانه را اشغال کرده و ارزان‌تر است ولی در حین استفاده دست را خسته کرده و اغلب صدای زیادی تولید می‌کنند.

راهنمای خرید همزن‌ برقی کاسه دار

همزن کاسه دار پیشرفته‌ترین نوع از همزن‌های برقی است که در مقایسه با انواع دیگر آن دارای موتور قوی‌تری بوده و برای مخلوط کردن مواد غذایی مختلف و خمیر‌هایی با بافت سفت‌تر طراحی شده است.

اجزای تشکیل دهنده همزن برقی کاسه دار: این همزن‌ها شامل کاسه، سر نگهدارنده پره‌ها و لوازم جانبی گسترده‌تری مانند سری‌های درست‌کردن‌ بستنی و سوسیس و ماکارونی می‌شود.

همزن برقی کاسه دار چگونه کار می‌کند؟ شاید تصور کنید که استفاده از این همزن‌ها کمی سخت باشد. ولی برخلاف تصورتان باید بگوییم اینطور نیست. برای استفاده کافیست شما مواد غذایی مورد نظر را در کاسه ریخته و آن را در جایگاه خود روی دستگاه همزن قرار دهید. سپس دستگاه را روشن کرده و عملیات هم زدن به آسانی انجام می‌شود.

به تعداد و جنس تیغه‌ها توجه کنید.

به تعداد و جنس تیغه‌ها توجه کنید.

نکات مهم راهنمای خرید همزن برقی

توان مصرفی

توان مصرفی دستگاه معیار بسیار مهمی برای انتخاب یک وسیله برقی می‌باشد. توان دستگاه نشان دهنده قدرت آن است و رابطه مستقیم با مصرف انرژی دارد.

هرچه قدر توان همزن بیشتر باشد، مواد غذایی و خمیر‌های غلیظ با حجم بالا را به آسانی و با سرعت بیشتر مخلوط می‌کند. بنابراین فشار کمتری به دستگاه وارد کرده و وقت کمتری نیز از شما خواهد گرفت .

توجه داشته باشید که در خرید دستگاه همزن هرگز دستگاهی با توان کمتر از ۲۵۰ وات انتخاب نکنید.

وزن همزن

وزن دستگاه بیشتر در همزن‌های بدون پایه حائز اهمیت است. توجه داشته باشید سنگینی آن بیشتر از یک کیلو نباشد و به صورت متعادل در کل دستگاه همزن پخش شده باشد تا زمانی که همزن را داخل مواد غذایی می‌برید یکنواخت کار کند.

در همزن‌های پایه دار وزن را پایه دستگاه تحمل می‌کند. اما در هر صورت هر چقدر دستگاه همزن سبکتر باشد حمل و جابجایی آن آسان‌تر خواهد بود. مخصوصا که این دستگاه بیشتر توسط خانم‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اندازه

اندازه دستگاه همزنی که خریداری می‌کنید بستگی به میزان استفاده و فضای آشپزی شما و تعداد افرادی که برای آنها غذا طبخ می‌کنید دارد. مثلاً کسانی که زمان زیادی را در طول هفته به پخت کیک و شیرینی و نان و غذا برای خانواده اختصاص می‌دهند به همزن‌های بزرگتر و حرفه‌ای نیاز دارند. اما کسی که محدودتر آشپزی می‌کند به مدل‌های بزرگ نیازی ندارد.

راهنمای خرید همزن با قابلیت تنظیم سرعت

می دانید که سرعت هم زدن مواد غذایی در ترکیبات مختلف متفاوت است. مثلاً سرعت همزن در زمان تهیه خمیر کیک در مقایسه با سرعت آن در زمان مخلوط کردن مایع کوکو سبزی نمی‌تواند یکسان باشد. در نتیجه امکان تنظیم سرعت در دستگاه همزن بسیار ضروری است.

دقت کنید دستگاه‌هایی که پنج حالت تنظیم سرعت یا بیشتر دارند به شما کمک می‌کنند که در تهیه ترکیبات مواد غذایی کنترل و آزادی عمل بیشتری داشته باشید. هر چند که ممکن است قیمت این دستگاه‌ها بالاتر باشد.

خرید همزن

خرید همزن

قابلیت شستشو

در راهنمای خرید همزن توجه داشته باشید که همزن مورد نظر شما به راحتی قابل شستشو باشد و پس از هر بار استفاده به آسانی بتوانید بخش‌های قابل شستشوی دستگاه را جدا کرده و بشویید. زیرا همزن وسیله‌ای است که به طور مستقیم با مواد غذایی در ارتباط است و تمیز بودن آن بر سلامت شما اثر می‌گذارد.

همچنین اگر برایتان شستشوی سری همزن در ماشین ظرفشویی مهم است، حتما در هنگام خرید به این ویژگی اجزای همزن توجه کنید که قابل شستشو در ماشین ظرفشویی باشند. هر چند که مانند همه وسایل برقی آب نباید به موتور دستگاه نفوذ کند.

تعداد تیغه

همزن‌های برقی عموماً دارای سری‌های مختلف هستند که هر کدام در هم زدن مواد غذایی خاصی کاربرد دارند. مثلاً: سری خمیر زن، سری تخم مرغ زن، سری ورز دهنده هر کدام برای کاربرد خاصی طراحی شده‌اند .

جنس تیغه

مقاومت بالا و ضد زنگ بودن در جنس تیغه‌های همزن دارای اهمیت فراوانی است. زیرا در افزایش کیفیت فرایند مخلوط کردن و در نتیجه کیفیت آشپزی شما بسیار تاثیر گذار است.

جنس تیغه‌های همزن معمولاً پلاستیک، استیل ضد زنگ و یا کروم است. مقاومت و کیفیت تیغه‌های پلاستیکی کمتر است و این تیغه‌ها را در راهنمای خرید همزن پیشنهاد نمی‌کنیم.

جنس کاسه

جنس کاسه در همزن‌های کاسه دار معمولاً از پلاستیک، استیل، سرامیک و یا شیشه است. جنس شیشه‌ای و سرامیکی کاسه‌ها از نظر شیمیایی بر رنگ و بافت غذا تأثیر نمی‌گذارد و خاصیت مایکروویو دارد. جنس پلاستیکی کاسه برعکس جنس استیل، از دوام و عمر کمتری برخوردار است و به مرور زمان دچار خط و خش شده و بخش‌هایی از آن جدا می‌شود.

حضور یک همزن با کیفیت در هنگام پخت و پز در آشپزخانه باعث آسودگی خاطرتان است پس ارزش سرمایه گذاری را دارد.

حضور یک همزن با کیفیت در هنگام پخت و پز در آشپزخانه باعث آسودگی خاطرتان است پس ارزش سرمایه گذاری را دارد.

قیمت دستگاه همزن

حضور یک همزن با کیفیت در هنگام پخت و پز در آشپزخانه باعث آسودگی خاطرتان است پس ارزش سرمایه گذاری را دارد. قیمت همزن بسته به برند سازنده، توان موتور و میزان مصرف انرژی، مدل دستگاه، ظرفیت و لوازم جانبی دستگاه متغیر است. در هنگام خرید تمام این موارد و بودجه و نیاز خود را حتماً در نظر بگیرید.

راهنمای خرید همزن با تجهیزات رفاهی جانبی

داشتن تعداد پره‌هایی با کاربرد‌های متنوع که به شما امکان بیشتری برای تهیه انواع غذا و خوراکی می‌دهد، قابلیت تنظیم سرعت، و یا تایمر که باعث می‌شود دستگاه پس از مخلوط کردن مواد غذایی در زمان مورد نظر شما به صورت اتوماتیک خاموش شود همگی از امکاناتی هستند که در برخی برندها برای سادگی کار با همزن طراحی شده‌اند .

دکمه جدا شدن از پایه

جدا شدن همزن از پایه و استفاده از آن به صورت دستی این امکان را فراهم می‌کند که شما محدودیت استفاده از یک ظرف را نداشته باشید و بتوانید مواد غذایی‌تان را در چند ظرف به طور جداگانه مخلوط کنید.

میزان سر و صدا

هم زدن مواد غذایی زمان بر است. بنابراین بسیار مهم است که این فرآیند بدون صدا و یا با کمترین صدا انجام شود. در این صورت آرامش بیشتری در فضای آشپزی برقرار خواهد شد. به این پارامتر در راهنمای خرید همزن بسیار توجه کنید چرا که اگر در آپارتمان زندگی و زیاد از همزن استفاده می‌کنید سروصدای زیاد صدای همسایه‌ها را در خواهد آورد.

اندازه سیم دستگاه

دقت داشته باشید ‌اندازه سیم دستگاه همزن کوتاه نباشد و شما بتوانید به راحتی دستگاه را در فاصله استاندارد از پریز برق قرار داده و استفاده کنید.

محفظه قرار گرفتن سیم

در پشت برخی همزن‌ها محلی برای جمع کردن و قرار دادن سیم دستگاه وجود دارد که باعث می‌شود شما به راحتی آن را جابجا کرده و در زمان قرار دادن همزن در کابینت یا فضای آشپزخانه بی نظمی ایجاد نکند.

با راهنمای خرید همزن به راحتی می‌توانید یک خرید مناسب و کارآمد داشته باشید.

با راهنمای خرید همزن به راحتی می‌توانید یک خرید مناسب و کارآمد داشته باشید.

نکات ایمنی و مراقبت در راهنمای خرید همزن

یکی از پر اهمیت‌ترین نکات در افزایش طول عمر وسایل آشپزخانه استفاده درست از آن و رعایت نکات ایمنی می‌باشد.

 • برای تمیز کردن دستگاه هرگز موتور را زیر آب نگیرید.
 • پس از هر بار استفاده پره‌ها و قطعات جداشدنی دستگاه همزن را شسته و با دستمال خشک کنید.
 • پایه دستگاه را با دستمال مرطوب تمیز کنید.
 • دستگاه را در مکانی به دور از دسترس کودکان قرار دهید.
 • کاسه همزن یا ظرف حاوی مواد خود را خیلی پر نکنید.
 • در هنگام اضافه کردن مواد پودری مثل آرد یا پودر کیک آنها را کم کم اضافه کنید تا به بیرون نپاشد.
 • از بردن دست یا هر وسیله دیگری مانند قاشق به داخل کاسه در زمان روشن بودن دستگاه همزن جداً خودداری کنید.
 • قبل از خارج کردن پره‌ها از کاسه همزن، دستگاه را خاموش کنید تا مواد چسبیده به پره‌ها به اطراف نپاشد.
 • اگر جنس کاسه همزن شما پلاستیک است هر چند وقت یک بار با مواد مناسب آن را جرم زدایی کنید.
 • پس از هر بار استفاده پره‌ها و کاسه را به خوبی بشویید.

در راهنمای خرید همزن دانستیم که همزن در آشپزخانه وسیله‌ای کاربردی به شمار می‌رود و بدون اینکه نیاز باشد زمان زیادی را به سختی مشغول هم زدن مواد باشیم، آنچه را که از ترکیبات مواد غذایی برای پخت انواع غذاها ،کیک و دسر نیاز داریم برایمان آماده می‌کند.

همچنین مدل‌های مختلف همزن‌های برقی و دستی را شناختیم و با کارکرد انواع پره‌های همزن آشنا شدیم. همزن‌ها در برندها و انواع مختلفی در بازار موجود هستند.

اکنون با توجه به ویژگی‌های بارز کارکردن با دستگاه همزن (سهولت و سرعت عمل در تهیه انواع ترکیبات یکدست برای طبخ خوراکی‌های مختلف)، نیاز شخصی، توان مالی و نکات مهمی که در رابطه با خرید دستگاه همزن آموخته‌اید به راحتی می‌توانید یک خرید مناسب و کارآمد داشته باشید و لحظاتی همراه با آسایش و آرامش را در طول زمان آشپزی تجربه کنید.

منبع +++

راهنمای استفاده همزن برقی

راهنمای استفاده همزن برقی

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *