چرا قبل از خرید هر محصولی باید راجع به جزییات ضمانت و گارانتی آن بدانیم

شرایط گارانتی محصولات در هومینال

تیم فنی هومینال تمام تلاش خود را برای ارائه اطلاعات دقیق پیرامون شرایط گارانتی محصولات به کار بسته است، در ادامه جزئیات دقیقی در این رابطه را به شما ارائه خواهیم داد.

محصولات فروشگاه هومینال از نظر گارانتی به دو گروه تقسیم می‌شوند. گروه اول کالا‌هایی که به صورت پیشفرض دارای گارانتی شرکت‌های اصلی بوده و دسته دوم کالاهایی که فاقد گارانتی هستند.

برای اجناسی که دارای گارانتی شرکتی هستند بهتر است پس از دریافت محصول، با شرکت مربوطه تماس گرفته و با اعلام شماره سریال محصول، گارانتی کالای خود را فعال نمایید.

برای کالاهای فاقد گارانتی، خوشبختانه فروشگاه هومینال مفتخر است که تمامی کالاهای خود را گارانتی «ضمانت اصالت و سلامت فیزیکی کالا» قرار داده است. ما گارانتی می‌کنیم کالای خریداری شده، کالای اورجینال، شرکتی و دارای گارانتی اصلی است. به این منظور در صورت وجود هرگونه مشکل در اصالت کالا و یا عدم سلامت فیزیکی آن، مشتریان به راحتی می‌توانند کالای خریداری شده را تا 7 روز عودت نمایند.

ضمانت سلامت فیزیکی برای چه مواردی است؟

 • ضربه خوردگی و شکست
 • نفوذ مایعات و آبخوردگی
 • نوسانات ولتاژ برق
 • آتش سوزی دستگاه
 • بلایای طبیعی (سیل و زلزله)
 • سرقت و دزدی

چگونه اصالت کالا را بررسی نماییم؟

جهت اطمینان از اصالت کالای خریداری شده به نکات ذیل دقت فرمائید:

 1. کالاهای خریداری شده از هومینال دارای کارت یا برچسب گارانتی اصلی هستند و برای بررسی می‌توانید از وب سایت همان برند یا اتحادیه‌های تخصصی کمک بگیرید.
 2. شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پس از فروش، به هیچ عنوان کالاهای نامعتبر را نصب و گارانتی نمی کنند. در نتیجه نصب کالا توسط شرکت، تایید کننده اصالت کالا و گارانتی آن می‌باشد.
 3. فروشگاه اینترنتی هومینال بر خلاف فروشگاه‌های در سطح شهر، یک برند معتبر است. یک برند معتبر به دلیل ارزشی که برای برند خود قائل است، تحت هیچ شرایطی، اعتبار برند خود را برای منافع جزئی زیر سوال نمی برد، در حالیکه فروشگاه‌های در سطح شهر فاقد برند و نام شناخته شده بوده و ممکن است امروز باشند و روز دیگری نباشند.

اگر محصول سفارش داده شده با کالای دریافتی مغایرت داشت چه کنیم؟

برای اطمینان از عدم مغایرت محصول سفارش داده شده با کالای دریافتی، می‌توانید از گارانتی مغایرت هومینال استفاده نمایید. به این منظور در صورتیکه کالای تحویل داده شده به مشتری با کالای سفارش داده شده مغایرت داشته باشد، 7 روز فرصت خواهید داشت تا نسبت به تعویض یا مرجوع نمودن آن اقدام نمایید. اولین قدم برای اینکار اعلام مکتوب مشکل به بخش پشتیبانی فروشگاه در بازه زمانی 7 روزه می‌باشد. در این موارد در صورتیکه کالای مورد نظر شما در فروشگاه موجود نباشد، به انتخاب خودتان، کالا با کالای مشابه دیگر تعویض یا در صورت دلخواه وجه پرداختی مسترد می‌گردد.

شرایط استفاده از گارانتی مغایرت

 1. مشتریان محترم موظف هستند که هنگام تحویل کالا و قبل از باز نمودن بسته بندی، مشخصات کالا را با کالای سفارش داده شده تطابق داده و در صورت وجود مغایرت آن را تحویل نگرفته و عودت نمایند. بر این اساس کالاهایی که با پست یا باربری نیز ارسال می‌گردند، باید قبل از تحویل و امضا نمودن رسید، از نظر مشخصات با کالای سفارش داده تطبیق داده شده و در صورت مغایرت ضمن تحویل گرفته نشدن، بلافاصله برای فروشگاه عودت گردند.
 2. مشتریان محترم موظف هستند چنانچه بررسی تطابق کالای سفارش داده شده و کالای تحویلی، از روی بسته بندی امکان پذیر باشد، قبل از باز نمودن بسته بندی، ابتدا مشخصات کالا را انطباق داده و سپس کالا را از بسته بندی خارج نمایند. لذا چنانچه بدون مطابقت، کالا از بسته بندی اولیه خارج شده باشد، حتی در صورت مغایرت، دیگر امکان تعویض یا مرجوع نمودن آن وجود نخواهد داشت.
 3. کارتن و بسته بندی کالا باید کاملا سالم و بدون پارگی یا مخدوشی باشد. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی موجب عدم امکان استفاده از این تضمین می‌گردد.
 4. با توجه به آنکه عکس محصولات صرفا جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری بوده و ممکن است در پاره‌ای از جزئیات با عکس اصلی تفاوت داشته باشد، به استناد آن نمی توان اعلام مغایرت نمود. لذا ملاک مغایرت برای مشتریان محترم، مشخصات فنی درج شده در سایت می‌باشد.

شرایط عودت کالا

اگر به هر دلیلی از خرید خود منصرف شده و قصد برگشت کالا را داشتید، حتما به شرایط زیر توجه نمایید:

 1. کالای خریداری شده از بسته بندی و پلمپ اولیه خارج نشده باشد و این امر به تایید کارشناسان فروشگاه برسد.
 2. کارتن و بسته بندی کالا کاملا سالم و بدون پارگی یا مخدوشی باشد. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی موجب عدم امکان استفاده از این تضمین می‌گردد.
 3. مطابق ماده 37 قانون تجارت الکترونیکی امکان عودت کالا فقط شامل حال مصرف کنندگان بوده و مصرف کننده مطابق بند (س) ماده 2 همین قانون شخصی است که به منظوری جز تجارت یا شغل حرفه اقدام می‌کند؛ بر این اساس خریداران فروشگاه که به منظور تجارت یا شغل حرفه‌ای خود از فروشگاه خرید می‌نمایند، مصرف کننده محسوب نشده و امکان استفاده از شرط عودت را ندارند.
 4. در مواردی که عودت کالا از طریق پست یا باربری قرار است انجام گردد، کالا حتماً می‌بایست “بیمه” گردد و این مورد در قبض پستی و یا بیجک قید گردد .علاوه بر آن لازمست کالا به نحوی (با کارتن یا پلاستیک حبابی) بسته بندی گردد تا خود کالا و یا بسته بندی آن در حین ارسال آسیبی از نظر فنی و یا ظاهری نبیند. زیرا اگر کالا یا بسته بندی آن در حین ارسال به هر نحوی دچار آسیب، خدشه و یا ایراد ظاهری (از جمله نصب برچسب یا نوشتن هر گونه متن) گردد، امکان عودت آن وجود نخواهد داشت و از این حیث هیچگونه مسئولیتی بر عهده فروشگاه نخواهد بود.

در این شرایط پس از تایید کارشناسان فروشگاه، وجه کالا حداکثر ظرف 48 ساعت کاری به حساب شما واریز خواهد شد. البته هزینه ارسال و عودت اعم (رفت و برگشت) بر عهده مشتریان می‌باشد.