مقایسه گوشت کوب برقی، مخلوط کن و همزن برقی؛ بررسی تفاوت‌ها و عملکردها - مگینال
مقایسه گوشت کوب برقی، مخلوط کن، همزن برقی

مقایسه گوشت کوب برقی، مخلوط کن و همزن برقی؛ بررسی تفاوت‌ها و عملکردها

دیگر دوران آشپزی‌های طولانی و زمان‌بر به پایان رسیده، شما می‌توانید با استفاده از ابزار مناسب برای آشپزی، زمانی را که صرف پخت یک غذا می‌کنید، برای آماده کردن چندین غذا صرف نمایید. اگر کمی از آشپزی سر رشته داشته باشید حتما می‌دانید که میکس و خردکردن مواد غذایی حرف اول را در آشپزخانه می‌زند. از آنجایی که این دغدغه برای شما و ما مهم است در ادامه به بررسی ۳ دستگاهی پرداختیم که در ظاهر هر ۳ کارکردی مشابه دارند، اما ابدا اینطور نیست، با مقایسه گوشت کوب برقی، مخلوط کن و همزن برقی در ادامه با مگینال همراه باشید.

مقایسه گوشت کوب برقی، مخلوط کن و همزن برقی

خردکردن کار زمان بر و خسته کننده‌ای است اما با انتخاب یک خردکن یا اقلام مشابه، می‌توانید آن را در سریعترین زمان ممکن انجام دهید. دنیای خردکن و میکسرها به همان میزان که جذاب است می‌تواند گیج کننده هم باشد. اگر اولویت‌های خودتان را حین خرید در نظر نگیرید، تنوع محصولات و کارایی متفاوت آنها به راحتی شما را بین چند گزینه نگه می‌دارد و حتی ممکن است شما را به سمت محصول نامناسبی سوق دهد.

بعد از خرید یک محصول هیچ چیز بدتر از آن نیست که از هزینه‌ای که صرف کردیم پشیمان شویم. برای جلوگیری از سودجویی برخی شرکت‌ها و فروشنده‌ها، بهتر است قبل از خرید اطلاعات کافی از کارکرد محصول، برند و امکانات آن داشته باشیم تا بعد از خرید پشیمان نشویم. پیشرفت تکنولوژی تحولی در دنیای ما ایجاد کرده، به صورتی که هرروز شاهد لوازم خانگی جدید هستیم. اما گاها این لوازم کاربرد در زندگی ما نداشته و گوشه‌ی کابینت خاک می‌خورند.

گوشت کوب برقی جزو لوازمی است که هیچ کس کمبود آن را در آشپزخانه احساس نخواهد کرد. اما غیر ممکن است از آن استفاده کنید و مجذوب آن نشوید. این دستگاه کوچک و جمع و جور با کمترین کثیفی، جای مخلوط کن و خردکن را در آشپزخانه شما خواهد گرفت.

در این مقاله قصد داریم به بررسی تفاوت و مقایسه گوشت کوب برقی، مخلوط کن و همزن برقی بپردازیم، اگر در خرید این وسایل تردید دارید تا پایان متن همراهمان باشید.

گوشت کوب برقی جزو لوازمی است که هیچ کس کمبود آن را در آشپزخانه احساس نخواهد کرد. اما غیر ممکن است از آن استفاده کنید و مجذوب آن نشوید.

گوشت کوب برقی جزو لوازمی است که هیچ کس کمبود آن را در آشپزخانه احساس نخواهد کرد. اما غیر ممکن است از آن استفاده کنید و مجذوب آن نشوید.

گوشت‌کوب برقی دقیقا چیه؟

گوشت کوب برقی یک وسیله جمع و جور در آشپزخانه شماست که به خوبی از پس میکس کردن انواع مواد غذایی برخواهد آمد. معمولا گوشت کوب برقی‌ها موتور قدرتمندی دارند که به کمک تیغه تیز آن در انتهایی‌ترین قسمت دستگاه، می‌توانند انواع مواد را میکس کنند. طراحی محفظه‌ای که تیغه در آن قرار گرفته به صورتی است که مانع از پاشیدن مواد حین خردکردن باشد.

شما می‌توانید بدون آنکه نیاز به انتقال مواد از ظرفی به ظرف دیگر داشته باشید، به راحتی آن را در انواع مواد غذایی فرو برده و تنها با یک دست مواد را آماده نمایید. فرقی نمی کند غذای شما سرد است یا روی گاز در حال جوشیدن، به راحتی کار پوره کردن را برای شما انجام خواهد داد.

البته لازم به گفتن است که این دستگاه بیشتر برای مواد غذایی پخته شده و نرم مناسب هستند، شما نمی توانید از آن برای پوره کردن خشکبار استفاده نمایید. اما برای پوره کردن سیب زمینی پخته، غذای بچه، سوپ، پیاز و… بسیار مناسب است. برای مواد غذایی پخته بهتر است کمی از آب آن را اضافه کنید تا مواد کمی ملین شده و فضای آزاد برای حرکت تیغه‌ها داشته باشد.

مهمترین ویژگی گوشت کوب برقی کار آسان با آن و کمتر کثیف شدن ظروف است. چه بهتر که گوشت کوب برقی شما چندکاره باشد تا جای وسایلی مثل همزن، خردکن و… را در آشپزخانه بگیرد. از نقاط منفی این دستگاه می‌توان به دستی بودن آن اشاره کرد، به طوری‌‎که که شما حین استفاده از آن نمی توانید به کار دیگری مشغول شوید. بایستی با دو دست و تمام تمرکز مواد غذایی را پوره نمایید.

گوشت کوب برقی برای بالا بردن سرعت و حفظ کیفیت غذا بسیار کمک کننده است، در ابتدا از آن فقط در هتل‌ها و رستوران‌های لوکس استفاده می‌شد. اما با پیشرفته شدن تجهیزات، آن‌ها با امکانات و کارایی مختلف جای خود را در آشپزخانه‌های ما پیدا کردند.

گوشت کوب برقی یک وسیله جمع و جور در آشپزخانه شماست که به خوبی از پس میکس کردن انواع مواد غذایی برخواهد آمد.

گوشت کوب برقی یک وسیله جمع و جور در آشپزخانه شماست که به خوبی از پس میکس کردن انواع مواد غذایی برخواهد آمد.

همزن برقی دقیقا چیه؟

هیچ آشپز باسلیقه‌ای نیست که دست کم یکبار از همزن برقی استفاده نکرده باشد. وسیله‌ای که بدون آن هیچ کیک و شیرینی با کیفیتی برای دورهمی‌ها و جشن‌ها پخته نخواهد شد. معمولا همزن‌های برقی در دو نوع دستی و کاسه دار ساخته می‌شوند. همزن‌های کاسه دار قابلیت استفاده به صورت دستی هم دارند تا درمواقعی که قصد تعویض ظرف را ندارید بتوانید از آن استفاده نمایید.

همزن‌های کاسه دار نیازی به دخالت دست نداشته و با فشردن یک دکمه شروع به چرخش کاسه و یکدست شدن مواد خواهد کرد. برای همزن دستی شما باید چرخاندن کاسه و همزن را به صورت دستی انجام دهید که اینکار شما را از شستن ظرف اضافی نجات خواهد داد.

همزن‌های برقی معمولا از دو سری بالونی برای هم زدن مواد تشکیل شده‌اند. این سری‌ها بهتر است قابل جدا شدن باشند تا بعد از هربار استفاده به راحتی آن را بشورید. اگر علاقمند به درست کردن خمیر برای نان و… باشید بهتر است از دارا بودن سری خمیرزن در دستگاه همزن برقی خود مطمئن شوید. همزن وسیله ایست که کار آن را هیچ دستگاهی نمی تواند انجام دهد، مگر آنکه از سری بالونی همزن برخوردار باشد.

همزن‌های برقی معمولا از دو سری بالونی برای همزدن مواد تشکیل شده‌اند. این سری‌ها بهتر است قابل جدا شدن باشند تا بعد از هربار استفاده به راحتی آن را بشورید.

همزن‌های برقی معمولا از دو سری بالونی برای همزدن مواد تشکیل شده‌اند. این سری‌ها بهتر است قابل جدا شدن باشند تا بعد از هربار استفاده به راحتی آن را بشورید.

مخلوط کن دقیقا چیه؟

ترکیب میوه‌های متنوع و ساخت اسموتی‌های خوشمزه جادوی مخلوط کن است. بدنه‌ی شفاف و تیغه‌ی کوچک آن برای خرد کردن یخ، میوه و حتی سوپ مناسب است. مخلوط کن‌ها در انواع مختلفی ساخته می‌شوند. مخلوط کن‌های معمولی از تنظیمات سرعت برخوردارند، که شما برای میکس مواد کافیست سرعت آن را تنظیم نمایید.

اما در مخلوط کن‌های پریمیوم که گرانترین دستگاه در نوع خود می‌باشند، شاهد برنامه‌های از پیش تعیین شده هستیم. شما می‌توانید توسط آن تنظیم نمایید که مواد غذایی شما تا چه حد خرد شده و به کمک سیستم گرمایش که زیر پارچ قرار گرفته یک سوپ بپزید.

مخلوط کن‌های شخصی نوع دیگریست که با ابعاد کوچک خود برای ورزشکاران بسیار مناسب است. شما می‌توانید مواد مورد نظرتان را میکس کرده و بدون آنکه به ظرف دیگری منتقل کنید، همراه خود ببرید. این دستگاه با وزن کم خود قدرت موتور کمی هم داشته و برای مواد سخت مناسب نمی باشد.

مخلوط کن‌های معمولی از تنظیمات سرعت برخوردارند، که شما برای میکس مواد کافیست سرعت آن را تنظیم نمایید.

مخلوط کن‌های معمولی از تنظیمات سرعت برخوردارند، که شما برای میکس مواد کافیست سرعت آن را تنظیم نمایید.

مقایسه گوشتکوب برقی و مخلوط کن

گوشت کوب برقی را می‌توان از خانواده مخلوط کن‌ها دانست، که جای کمتری گرفته و برای مصارف کم و دم دستی بسیار مناسب هستند. هردوی آنها وظیفه‌ی میکس مواد غذایی را به عهده دارند و برای انواع سوپ، اسموتی و… به کار می‌روند.

مخلوط کن توسط پارچ نسبتا بزرگی که دارد می‌تواند مواد غذایی شما را با قدرت و حجم زیاد میکس کند. شما می‌توانید یک قابلمه سوپ یا پوره سیب زمینی را در کمترین زمان در مخلوط کن آماده نمایید. اما گوشت کوب برقی برای مواد غذایی کمتر مناسب است، اگر بخواهید مواد بیشتری را با آن میکس نمایید باید زمان بیشتری را صرف آن کنید که به مراتب کار سختتری از شستن پارچ مخلوط کن است.

شما می‌توانید موادغذایی را داخل پارچ مخلوط کن ریخته و با زدن یک دکمه کار را تمام کنید. همچنین در این فاصله می‌توانید به دستانتان استراحت داده یا همزمان به کار دیگری مشغول شوید. اما هنگام استفاده از گوشت کوب برقی شما فقط بایستی مشغول به آن باشید به صورتیکه با یک دست دستگاه را گرفته و با دست دیگر کاسه را حرکت دهید.

برای میکس کردن مواد غذایی با گوشت کوب برقی شما به هر دو دستتان نیاز خواهید داشت، به همین دلیل استفاده مداوم از آن دست شما را خسته می‌کند. لازم است هنگام خرید حتما به وزن گوشت کوب برقی توجه کنید، در صورتی که وزن آن برای شما زیاد باشد در مدت زمان طولانی به دست و گردنتان آسیب می‌زند. اگر مهمان داشته و قصد آماده سازی انواع غذا را داشته باشید، بهتر است جای گوشت کوب برقی از مخلوط کن استفاده نمایید تا فشار کمتری را تحمل کنید.

برای استفاده از مخلوط کن باید مواد را از ظرف دیگر به پارچ اضافه کنید که این کار شما را ملزم به شستن بیشتر ظرف می‌کند. مزیت گوشت کوب برقی نسبت به سایر بلندرها در این موضوع مشخص می‌شود. شما بدون نیاز به شستن ظرف اضافه آن را درون قابلمه یا هر ظرف دیگری فرو برده و در کمترین زمان انواع مواد غذایی را میکس خواهید کرد.

گوشت کوب برقی یک بلندر کار راه‌ انداز کوچک است که به سرعت کار شما را انجام داده و دوباره به گوشه‌ی کابینت باز خواهد گشت. فکر شستشو بعد از تمام شدن کار، شما را از استفاده‌ی آن پشیمان نمی کند، زیرا قطعات بسیار کمی داشته و به سادگی شسته می‌شوند. اما شستن پارچ مخلوط کن و جابجایی مواد غذایی از ظرفی به ظرف دیگر، ممکن است شما را از خوردن یک سوپ میکس شده پشیمان کند.

کم جا بودن وسایل برای افرادی که آشپزخانه کوچکی دارند بسیار حائز اهمیت است. گوشت کوب برقی‌ها جزو وسایل کم جای آشپزخانه هستند که در صورت چندکاره بودن ظرف خردکن  و غذاساز و… کوچکی دارند. فضایی که یک مخلوط کن تک کاره از کابینت شما اشغال می‌کند بیشتر از جایی است که یک گوشت کوب برقی چندکاره می‌گیرد.

گوشت کوب برقی را می‌توان از خانواده مخلوط کن‌ها دانست، که جای کمتری گرفته و برای مصارف کم و دم دستی بسیار مناسب هستند.

گوشت کوب برقی را می‌توان از خانواده مخلوط کن‌ها دانست، که جای کمتری گرفته و برای مصارف کم و دم دستی بسیار مناسب هستند.

مقایسه گوشت کوب برقی و همزن

در نگاه اول شاید این مقایسه‌ی درستی به نظر نیاید، چون سری اصلی گوشت کوب برقی کار خرد و پوره کردن مواد غذایی را انجام می‌دهد. اما همزن زمانی با گوشت کوب برقی در رقابت قرار می‌گیرد که این دستگاه از سری همزن برخوردار باشد. همزن پرکاربردترین سری در گوشت کوب برقی‌های چندکاره است.

شما برای پخت کیک به همزن نیاز خواهید داشت، اگرچه همزن تک کاره برقی با دو سری بالونی بسیار پرقدرت است. اما برای استفاده دم دستی و سریعتر می‌توانید از سری همزن گوشت کوب برقی استفاده نمایید.

سری همزن‌های برقی معمولا دوگانه بوده که به صورت معکوس چرخیده و از کیفیت خوبی برخوردار است. تفاوتی در کارکرد همزن برقی دستی و کاسه دار نیست، سری بالون هر دوی آنها بسیار مقاوم بوده و در کمترین زمان تخم مرغ را برای پخت کیک حجیم می‌کند. سری همزن گوشت کوب برقی بسیار شبیه به طراحی همزن‌های دستی است.

درهمزن دستی میله‌های نازک و طراحی تودر تو آن فرایند همزدن مواد را به خوبی انجام خواهد داد. این طراحی همه جانبه در سری همزن گوشت کوب برقی نیز حفظ شده تا به جای استفاده از همزن دستی، برای یکدست شدن مواد از سری همزن گوشت کوب برقی استفاده نمایید. برای مواقعی که کار دم دستی و عجله‌ای دارید، می‌توانید روی کمک این سری حساب کنید.

در نگاه اول شاید این مقایسه‌ی درستی به نظر نیاید، چون سری اصلی گوشت کوب برقی کار خرد و پوره کردن مواد غذایی را انجام می‌دهد.

در نگاه اول شاید این مقایسه‌ی درستی به نظر نیاید، چون سری اصلی گوشت کوب برقی کار خرد و پوره کردن مواد غذایی را انجام می‌دهد.

نتیجه گیری

در انتهای بررسی و مقایسه گوشت کوب برقی، مخلوط کن و همزن برقی بلندرها جزو وسایل محبوب آشپزخانه هستند. شما برای میکس انواع مواد غذایی و درست کردن دسر، اسموتی، کیک و شیرینی به آنها نیاز خواهید داشت. اگر خانواده کم جمعیتی دارید خرید یک گوشت کوب برقی چندکاره جایگزین مناسبی برای همزن و مخلوط کن در خانه شما است. اما برای مقدار مواد غذایی بیشتر بهتر است از این دو به صورت تک کاره یا از غذاساز استفاده نمایید.

شما وسیله‌ای را می‌خرید که به آن نیاز داشته باشید. پس هنگام خرید به اولویت هایتان توجه کرده و متناسب با مصارف روزانه خرید کنید. تمام وسایل می‌توانند چندکاره و پرکاربرد باشند اما اگر خرید هوشمندانه‌ای نداشته باشید، گوشه آشپزخانه شما خاک می‌خورند.

اشتراک‌گذاری

یک نظر

 1. مهسا پاسخ

  سلام
  ممنون از راهنمایی های خوبتون.
  ما یه خانواده سه نفره هستیم. من میخوام بین دستگاههای مختلف فقط یکیشو بخرم که جایگزین همه شون باشه و بتونم کارهای مختلف باهاشون انجام بدم. و مخصوصا برای تهیه کیک و شیرینی و درست کردن خمیر نان و خمیر پیتزا میخوام استفاده کنم.
  بین این دستگاهها واقعا در تردید موندم؛
  استند میکسر
  غذاساز
  بلندر
  گوشتکوب برقی
  همزن
  مخلوط کن

  و لطفا درباره کاربر د استند میکسر، غذاساز و بلندر هم توضیحات کاملی بفرمایید‌.
  یه دنیا ممنونم🙏🌺

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *