مولینکس moulinex

شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که مولینکس برند کدام کشور است؟ مولینکس نام یک شرکت فرانسوی است که فعالیت آن در زمنیه تولید لوازم خانگی کوچک  می باشد. لیست محصولات برند مولینکس اعم از همزن، غذاساز، ساندویچ ساز، مخلوط کن، چرخ گوشت، گوشتکوب برقی، آبمیوه گیری، کتری برقی، پلوپز، سرخ کن، اتوبخار، قهوه ساز، ماشین آشپزخانه و… همه از تولیدات این برند معروف می باشند. لوازم خانگی مولینکس در بازار ایران جایگاه بسیار خوبی پیدا کرده است و طرفداران زیادی دارد.

در ادامه به بررسی کامل برند مولینکس می پردازیم.

moulinex

تاریخچه برند مولینکس

در رابطه با  تاریخچه برند مولینکس  می توان گفت که در سال 1932 فردی  به نام ژان مانتوله (Jean Mantelet) در فرانسه این برند را تاسیس کرد.  برنامه تجاری مانتوله “انتخاب یک بخش صنعتی با آینده‌ی خوب، داشتن تولید انبوه، پایین نگه داشتن قیمت‌ها، تولید در مناطقی که حقوق پایین است، کاهش هزینه‌ها، کاهش وابستگی به تأمین کنندگان و تمرکز بر تحقیقات و تبلیغات” بود. بین سالهای 1929 و 1953 مانتوله 93 اختراع ثبت شده دارد.

اولین دستگاهی که او را معروف کرد خرد کن سبزیجات بود که آغازی در ساخت غذاسازهای امروزی و مدرن شد.

با این استراتژی و تلاش‌ها مانتوله بین سالهای 1929 و 1953 توانست 93 اختراع ثبت کند. او در سال 1931 توانست یک کارخانه کوچک فلز را بنام خود ثبت کند تا بتواند ساخت لوازم خانگی مخصوص خود را شروع کند. مانتوله در سالهای 1933 تا 1935 توانست کارخانه باگنولت را با تمام ظرفیت مشغول بکار کرده و 2 میلیون از محصولات خود را به فروش برساند، سپس توانست کارخانه جدیدی را با نام مولین لگومس تاسیس نماید.

وی در سال 1951 ابزار‌های دستی خود را گسترش داده و محصولاتی مثل آسیاب (برای آجیل و فلفل) و دستگاه‌های دیگری را ساخت. این کارخانه‌ها روز به روز در حال پیشرفت بودند و مانتوله را به دوران اوج خود رساندند، تولید محصولات او به بیش از 30000 واحد در روز رسید  اما به این میزان بسنده نکرد و در سال بعد 100 میلیون محصول را فروخت. این رقم از دستگاه‌های قابل فروش، اسم مانتوله و محصولاتش را به کشور‌های سراسر جهان معرفی کرد.

سال 1953 Velosolex ایده‌ای را برای تولید لوازم خانگی به مانتوله داد، او توانست اولین آسیاب قهوه برقی و ارزان قیمت را تولید کرده و نام مولینکس را روی آن بگذارد. اسمی که بعد‌ها نام نهایی این شرکت شد.

سر انجام در سال 1957 برند مولین لژومر به «مولینکس» تغییر نام داد و ماندگار شد. سال 1961 شرکت مولینکس که به شهرت زیادی رسیده بود با شعار « مولینکس، آزادی دهنده زنان» از حقوق زنان دفاع کرد، همچنین با شعار ” Vive la cuisine presse-bouton” یا زنده باد آشپزخانه دکمه ای، نوید یک زندگی راحت و آسوده را با کمترین استفاده از دست به مردم داد. در آمریکا هم یک شعار مخصوص برای مولینکس جا افتاد که عنوان آن « با مولینکس،آشپزی آسان می‌شود» بود، شعاری که تا امروز هم در کنار مولینکس است.

وی در سال 1960 چند خردکن برقی را به آمریکا فرستاد اما محصولات او مورد توجه قرار نگرفت، به طوریکه نماینده‌ی آمریکایی به او گفت: این محصولات شاید برای مردم فرانسه جذاب باشد اما باب میل آمریکایی‌ها نیستند. نماینده‌ی آمریکایی بیشترین ایرادی که از محصولات مولینکس گرفت طراحی ظاهری آن بود به همین دلیل به او پیشنهاد داد که از یک طراح خلاق برای محصولات خود استفاده کند.

و این اتفاقی در سال 1961 افتاد. «ژان لویی بارو» نام طراحی است که علاوه بر طراحی زیبای محصولات، مولینکس را بعد از سالها استفاده از رنگ‌های قهوه‌ای و نارنجی به رنگ‌های جذابی مثل‌‌ ‌سفید و قرمز سوق داد. از آن به بعد طراحی ظاهری معرف محصولات شرکت مولینکس شد و توانست طرفدارانی را از سرار دنیا به خود جلب کند.

از آن به بعد طراحی ظاهری معرف محصولات شرکت مولینکس شد و توانست طرفدارانی را از سرار دنیا به خود جلب کند.

تاریخچه لوازم خانگی مولینکس

در سال 1969 شرکت مولینکس معروف‌تر از قبل شد و توانست وارد بازار بورس اوراق بهادار فرانسه شود.

شرکت مولینکس در سال 1977 پخش تبلیغات تلویزیونی خود را در آمریکا شروع کرد. او غذاساز‌های خود را در این تبلیغات معرفی کرد و به مردم یاد داد که می‌توانند آماده سازی غذای خود را به صورت الکتریکی انجام دهند.

اما مولینکس در این مسیر پر از موفقیت، ضرر‌هایی هم داشته اما در سال 1985 به دلیل رقابت با کمپانی‌های خارجی، اولین و جدی‌ترین ضرر خالص خود را ثبت کرده است. این ضرر به‌اندازه‌ای بود که توانست مولینکس را به مرز ورشکستگی برساند.

تنها چیزی که مولینکس را از این بحران نجات داد مدیریت ژان مانتوله و سرمایه گذاری شخصی وی بود. در ادامه‌ی این ضرر مالی وی مجبور شد 1600 کارمند خود را اخراج کند و با 8500 کارمند حقوق بگیر به کار خود ادامه دهد. در این سال مانتوله سکته مغزی کرده و مدیریت شرکت مولینکس را به 3 نفر از مدیران ارشد آن یعنی گیلبرت تورلی (مسئول فروش)، رولاند دارنو (مسئول تولید) و میشل ونورنبرگ (مسئول امور مالی) می‌سپارد.

در سال 1988 ژان مانتوله 88 ساله به کمک بانکدار اصلی خود کریدیت لیون، طرح جانشینی کارمندان را اجرا کرد. طرحی که در نهایت منجر به جنگ قدرت در داخل شرکت شد. جدای از این شرایط در این سال شرکت مولینکس توانست شرکت Bulpitt & Sons انگلیسی را که تولید کننده لوازم برقی آشپزخانه‌ای بود، با مسئولیت محدود خریداری کند. این شرکت قرار بود یک سال بعد منحل شود اما مولینکس توانست مدتی برند Swan را حفظ کند.

سال 1990 را شاید بتوان سالی تلخ برای کمپانی مولینکس نامید، چون در این سال موسس شرکت یعنی ژان مانتوله ازدنیا رفت و شرکت را به  سهامدارن و مدیران خود سپرد.

سال 1994 ژول کولون از شرکت میشلن برای پایان دادن به کنترل و مدیریت کارمندان با گروه سرمایه گذاری یوریس که 40٪ سهام آن را به دست آورد ، روی دور آمد. در این سال تلاش‌های زیادی برای و منطقی سازی عملیات در زمینه خرید و بازاریابی شد.

سال 1995 هم برای این شرکت بالغ بر 700 میلیون فرانک ضرر آورد.

با ساختار سهامداران تجدید نظر شده و برنامه جدید آنها در سال 1997 مولینکس اولین سود خالص خود را بعد از 5 سال اعلام کرد. البته این اتفاق بدون رهبری مدیر عامل شرکت پیر بلیائو، که غول خرده فروشی فرانسه بود ممکن نبود.

در سال 2000 مولینکس با شرکت لوازم خانگی ایتالیایی El.Fi ادغام شد.

سال 2001 ضررهای عظیمی به مولینکس وارد شده که منجر به بازسازی و تعدیل 4000 کارمند شد. در ادامه‌ی این سال کارخانه‌ها در فرانسه، برزیل و ایرلند تعطیل شدند و شرکت به طور رسمی ورشکستگی خود را اعلام کرد.

سرانجام گروه سب Groupe SEB این شرکت را به دست گرفت. از آن به بعد برند مولینکس در تمامی کشور‌ها محبوبیت زیادی بدست آورده و جزو مورد اعتمادترین لوازم برقی خانگی شد.

سرانجام گروه سب Groupe SEB  این شرکت را به دست گرفت.

moulinex

محصولات مولینکس

مولینکس در طی چندین دهه فعالیت خود از رنگ های قهوه ای، نارنجی، سفید و قرمز استفاده کرده است که هر کدام از رنگ ها  بیانگر نوعی پیام به مصرف کننده است. از آن زمان به بعد محصولات مولینکس مورد توجه و سلیقه عموم مردم قرار گرفت و در بازار عرضه گردید و همین طور به ایران هم راه پیدا کرد و مورد توجه مردم ایران نیز قرار گرفت.

معرفی محصولات مولینکس

تنوع محصولات مولینکس بسیار زیاد است. این شرکت تمرکز اصلی خود را روی تولید لوازم برقی خانگی کوچک عمدتاً برای آشپزخانه قرار داده است و محصولات اصلی خود را در سه دسته صبحانه، آماده سازی غذا و پخت و پز تولید می‌کند. اما محصولات مراقبت از کف مانند جاروبرقی، مراقبت از پارچه مانند اتو بخار و محصولات سلامتی و زیبایی مانند سشوار و مسواک برقی هم دارد.

محصولات بخش صبحانه که شامل دستگاه‌های قهوه ساز، آسیاب قهوه، دستگاه اسپرسو، توستر و مواردی از این قبیل هستند، 29 درصد از فروش سالانه این شرکت را به خود اختصاص می‌دهند. عمده سود شرکت مربوط به محصولات بخش آماده سازی غذا شامل میکسرها، غذاسازها، دستگاه‌های خردکن، آسیاب، سانتریفیوژها و مانند آن هستند. تجهیزات پخت و پز شامل مایکروویو، آون‌های مینی و کانوکشن، سرخ کن و کباب پز، 26 درصد از درآمد شرکت را تشکیل می‌دهند.

اروپا با بیش از 75 درصد درآمد سالانه مولینکس، همچنان بازار اصلی این شرکت است. مولینکس در بازارهای ایالات متحده آمریکا و آسیا با رقابت شدیدی روبرو است اما به عنوان یک شرکت پیشرو همچنان مورد احترام بوده و جایگاه خود را دارد.

محصولات مولینکس در ایران

مشخصه محصولات و لوازم خانگی مولینکس در ایران کیفیت بالا و قیمت مناسب آن است. محصولات مولینکس کاربردی با طراحی شیک و کارکرد آسان هستند که باعث شده است این برند معتبر در طول سال‌ها فعالیتش بتواند جایگاه خود را در بازار پررقابت امروز حفظ کند. از محبوب‌ترین محصولات مولینکس در ایران می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

غذاساز چند کاره

غذاسازهای چندکاره مولینکس نه تنها قدرت بالایی دارند بلکه از ویژگی‌های مناسبی مانند خرد کردن، مخلوط کردن و رنده کردن هم برخوردار هستند. شما می‌توانید انواع مواد غذایی مورد نظر خود مانند انواع گوشت، ماهی، سبزیجات و حتی اسموتی‌ها و میلک شیک‌های خوشمزه را بسته به مدلی که انتخاب می‌کنید با غذاسازهای مولینکس آماده کنید. بدنه غذاسازهای مولینکس از مواد با کیفیت و عالی ساخته شده و تیغه آن‌ها از جنس استیل ضدزنگ است.

غذاساز مولینکس

غذاساز مولینکس

پلوپز

پلوپز مولینکس دستگاهی عالی برای پخت برنج ایرانی است. ظرف پلوپزهای مولینکس از جنس تفلون مرغوب بوده و بدنه آن‌ها از مواد مرغوب و در بعضی مدل‌ها مواد ضد حرارت است که احتمال بروز سوختگی در مصرف کنندگان را به شدت کاهش می‌دهد. همچنین بعضی از مدل‌های پلوپز مولینکس دارای یک کفگیر نسوز هستند تا مشتریان بتوانند از دستگاه خود هرچه بیشتر نگهداری کنند. با استفاده از پلوپزهای مولینکس می‌توانید انواع ته دیگ‌ها را آماده کنید.

خردکن

خردکن مولینکس یکی از محصولات بسیاری پرطرفدار در ایران است که در اکثر خانه‌های قدیمی ‌می‌توانید مدل‌های قدیمی آن‌ها که رنگ نارنجی داشتند را مشاهده کنید. کیفیت خردکن‌های مولینکس بسیار بالا بوده و قدرت آن‌ها هم متفاوت است. مکانیسم بعضی مدل‌های خردکن مولینکس فشاری بوده و به صورت 1-2-3 است اما بعضی مدل‌ها دکمه‌ای هستند و شما با فشردن یک دکمه می‌توانید اقدام به خرد کردن مواد مورد نظر خود کنید.

همزن

یکی دیگر از محصولات پرطرفدار مولینکس در ایران همزن است که هم مدل‌های بدون کاسه و هم کاسه‌دار آن وجود دارد. جنس مواد به کار رفته در همزن مولینکس مانند دیگر محصولات آن از مواد مرغوب و باکیفیت است. با استفاده از انواع همزن‌های مولینکس می‌توانید کیک‌های خانگی خوشمزه و انواع مواد غذایی دیگر ار به راحتی تهیه کنید.

لازم به ذکر است که شرکت مولینکس در ایران دارای نمایندگی بوده و تمام محصولات مولینکس گارانتی معتبر 18 ماهه دارند؛ بنابراین می‌توانید با خیالی راحت و آسوده هر نوع محصولی که می‌خواهید را خریداری کنید.

خردکن مولینکس

خردکن مولینکس

نمایندگی لوازم خانگی مولینکس در ایران

لوازم خانگی مولینکس در ایران توسط شرکت بدرسان الکتریک وارد می‌شود و این شرکت نمایندگی انحصاری توزیع، فروش و خدمات پس از فروش محصولات مولینکس در ایران را در اختیار دارد. شرکت بدرسان الکتریک از شرکت‌های گروه بدر است که بیش از نیم قرن است که در ایران فعالیت اقتصادی داشته و نماینده انحصاری محصولات مولینکس، توشیبا، کروپس و تک الکتریک در ایران می‌باشد.

این شرکت در سراسر ایران نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش دارد و با مراجعه به نمایندگی مربوطه در مرکز استان محل سکونت خود می‌توانید به راحتی محصولات مولینکس را خریداری کنید.

شرکت بدرسان الکتریک برای فراهم کردن رضایت مشتریان خود، تمام محصولات مولینکس، توشیبا، کروپس و تک الکتریک را ضمانت کرده و ضمانت بدر تنها ضمانت معتبر این محصولات است. با خرید کالا با ضمانت بدر می‌توانید از 18 ماه ضمانت و 10 سال خدمات پس از فروش شرکت بدرسان الکتریک بهره‌مند شوید.

شرکت بدرسان الکتریک برای فراهم کردن شرایط خرید غیرحضوری و آنلاین، یک وب سایت رسمی به نام بدر24 به آدرس www,badr24.com ایجاد کرده است که از طریق آن می‌توانید محصولات مولینکس، توشیبا و تک الکتریک را به صورت اینترنتی خریداری کنید.

فروشگاه اینترنتی بدر 24 محصولات خریداری شده شما را به صورت کاملا رایگان و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به تمامی نقاط ایران ارسال می‌کند و هیچگونه محدودیتی در میزان خرید یا وزن کالا قرار نداده است. شما می‌توانید بسته به موقعیت جغرافیایی خود، سفارشات را از طریق پیک یا پست دریافت کنید.

این شرکت به شما اطمینان می‌دهد که با سفارش کالا از فروشگاه اینترنتی بدر 24، در عین حال که کالای خود را در اسرع وقت دریافت می‌کنید می‌توانید از سلامت ظاهری و عملکردی آن هم آسوده خاطر باشید. محصولات ارسال شده دارای ضمانت نامه 18 ماهه شرکت بدرسان الکتریک هستند.

مولینکس یک شرکت نام آشنا در زمینه تولید لوازم برقی خانگی کوچک است که در طول 80 سال فعالیتش توانسته نام خود را به عنوان یک برند معتبر و صاحب نام حفظ کند. ویژگی خوب برند مولینکس این است که یک نمایندگی با خدمات پس از فروش در ایران دارد که تا حد بسیار زیادی نگرانی مصرف کنندگان را در مورد خرید از این برند برطرف می‌کند. شرکت مولینکس اگرچه تاریخ پر فراز و نشیبی را طی کرده است اما در حال حاضر با اقتدار در بازارهای بین‌المللی حضور دارد و مورد اعتماد مصرف کنندگان در سراسر دنیا است.

moulinex

محبوب ترین محصولات مولینکس

لوازم خانگی مولینکس با کیفیت، ارزان قیمت و در عین حال بسیار کاربردی بوده و کار با آن‌ها برای کاربر ساده و راحت است. مولینکس این اصل را در طی سال ها فعالیت خود رعایت کرده است. برخی محصولات این برند در بازار ایران طرفداران زیادی دارند. غذاساز  چندکاره مولینکس که از قدرت و امکانات بسیار خوبی برای تهیه مواد غذایی بهره می برد. پلوپز مولینکس دیگر محصول محبوب این برند است که اکثرا پلوپز مکانیکی بوده و دوام زیادی دارند. یکی از ویژگی‌های عالی در این پلوپزها آماده سازی ته دیگ‌های متنوع است. عصاره گیر مولینکس با آماده سازی آبمیوه های طبیعی و سرشار از ویتامین وسیله ای کاربردی در آشپزخانه است. خردکن مولینکس وسیله محبوب دیگریست که به شما در آماده سازی و خردکردن مواد غذایی بسیار کمک می کند.

گارانتی محصولات مولینکس

لطفاً در هنگام خريد كالاي تحت ضمانت بدر به نكات زير دقت فرماييد:

  1. اين ضمانتنامه فقط با وجود هولگرام بدر يا برچسپ طرح شبنم داراي اعتبار  مي باشد.
  2. كالا از لحاظ ظاهري سالم و كامل تحويل گرفته شود. كمبود لوازم جانبي شامل گارانتي نمي باشد.
  3. هرگونه صدمات ناشي از تعمير توسط افراد غير مجاز، حمل و نقل، شكستگي، استفاده نادرست، نوسانات برق و تغيير رنگ شامل گارانتي نمي باشد.
  4. مدت زمان گارانتي از تاريخ مندرج در روي كارت، به مدت 18 ماه مي باشد.
  5. لوازم جانبي و قطعات مصرفي مانند تيغه، شبكه، باطري، كوپل، فيلتر و… مشمول گارانتي نمي باشد.

moulinex

خانه > فروشگاه > مولینکس

نمایش 1–24 از 67 نتیجه

مشاهده فیلترها
نمایش 9 24 36

قهوه ساز مولینکس مدل FG-1518

3,000,000 تومان

ساندویچ ساز مولینکس مدل SW6165

2,300,000 تومان

مخلوط کن مولینکس مدل LM1A

3,000,000 تومان

مخلوط کن مولینکس مدل LM2A2

3,500,000 تومان

ماشين آشپزخانه مولينکس مدل QA601

17,000,000 تومان

گوشت کوب برقی مولینکس مدل DD642

4,100,000 تومان

توستر مولینکس مدل LT340

2,500,000 تومان

چرخ گوشت مولینکس مدل ME452

5,500,000 تومان

چرخ گوشت مولینکس مدل ME740

11,200,000 تومان

گوشت کوب برقی مولینکس مدل DD45

2,900,000 تومان

چرخ گوشت مولینکس مدل ME546810

8,000,000 تومان

غذاساز مولینکس مدل FP828H10

10,000,000 تومان

خردکن مولینکس مدل AT718

5,000,000 تومان

همزن کاسه دار مولینکس مدل HM312

36,000,000 تومان

همزن کاسه دار مولینکس مدل HM311

3,200,000 تومان

مخلوط‌ کن مولینکس مدل LM222

6,000,000 تومان

مخلوط کن مولینکس مدل LM302

6,000,000 تومان

همزن کاسه دار مولینکس مدل HM615

5,000,000 تومان

قهوه ساز مولینکس مدل FG12

2,290,000 تومان

کتری برقی مولینکس مدل BY3010

3,000,000 تومان

مخلوط کن مولینکس مدل LM850

7,000,000 تومان

مخلوط کن مولینکس مدل LM310

5,000,000 تومان

مخلوط کن مولينکس مدل LM238

6,000,000 تومان

مخلوط کن مولینکس مدل LM233A

6,000,000 تومان