بهترین ترازو

ترازو

انواع ترازو دیجیتال و مکانیکی و ترازو آشپزخانه

ترازو دیجیتال وسیله ای کاربردی برای افرادی است که به سلامتی و تناسب اندام خود اهمیت می دهند. خرید ترازو خانگی به تمامی اعضای خانواده کمک می کند تا به سمت زندگی سالم و فعالیت بدنی مناسب بروند. ترازوها را می‌توان به دو دسته ترازو عقربه‌ای (ترازو قدیمی یا آنالوگ) و ترازو دیجیتال تقسیم کرد. انواع ترازو عقربه ای یا دیجیتال در این راه به کمک شما خواهد آمد.

بهترین ترازو

ترازو

انواع ترازو دیجیتال و مکانیکی و ترازو آشپزخانه
ارسال رایگان

ارسال رایگان با پست پیشتاز بوده و با تسویه کامل فاکتور امکان پذیر است.

پرداخت در محل

پرداخت در محل با تیپاکس بوده و نیاز به پرداخت 10% از مبلغ فاکتور + هزینه ارسال دارد.

نمایش دادن همه 7 نتیجه

مشاهده فیلترها
نمایش 9 24 36

بهترین ترازو

ترازو

انواع ترازو دیجیتال و مکانیکی و ترازو آشپزخانه

ترازو دیجیتال وسیله ای کاربردی برای افرادی است که به سلامتی و تناسب اندام خود اهمیت می دهند. خرید ترازو خانگی به تمامی اعضای خانواده کمک می کند تا به سمت زندگی سالم و فعالیت بدنی مناسب بروند. ترازوها را می‌توان به دو دسته ترازو عقربه‌ای (ترازو قدیمی یا آنالوگ) و ترازو دیجیتال تقسیم کرد. انواع ترازو عقربه ای یا دیجیتال در این راه به کمک شما خواهد آمد.

یکی از ابزارهای کمک کننده به تناسب‌اند‌ام و زندگی سالم، ترازو وزن کشی خانگی است. گاها افراد خصوصا در بین کارمندان به دلیل نداشتن فعالیت بدنی مناسب ممکن است دچار  اضافه وزن و در پی آن بیماری‌های قلبی عروقی و دیبات شوند. خرید ترازو دیجیتال و چک کردن مداوم افزایش و کاهش وزن می‌تواند به شما آمار دقیقی از روند تغذیه افراد خانواده بدهد.

دلایل نیاز به ترازو

چرا ترازو وزن کشی در هر خانه‌ای ضروری است؟ برای داشتن جسمی سالم لازم است که به صورت دوره‌ای و مستمر وزن خود را سنجش و کنترل کنید. با داشتن ترازو هوشمند و دیجیتال در کنار سایر لوازم خانه، افراد را به وزن کشی تشویق نمایید.

شاید بپرسید که ترازو چیست؟ همانطور که می‌دانید اساس کار ترازو، تعیین جرم اجسام است. زمانی‌که از کلمه‌ی ترازو استفاده شد تا به عنوان ابزاری برای سنجش جِرم به کار رود، هم سطحی با وزنه‌ها، جِرم اجسام را نشان می‌داد. در ایام قدیم ترازو قدیمی یا ترازو باسکول در هر خانه‌ای دیده می‌شد. با گذشت زمان بر تنوع مدل‌ها و کارایی ترازوها افزوده شد و پیشرفت فناوری، ترازوها را از مدل قپانی و عقربه‌ای به ترازوی دیجیتال تغییر داد.

دسته بندی ترازو

دسته بندی ترازو

انواع ترازو

ترازوها را می‌توان به دو دسته ترازو عقربه‌ای (ترازو قدیمی یا آنالوگ) و ترازو دیجیتال تقسیم کرد.

ترازو دیجیتال

ترازو دیجیتال به دلیل دقت بالاتر و امکانات بیشتر قیمت بالاتری نسبت به مدل‌های عقربه‌ای دارد. ولی استفاده کردن از باطری برای استفاده از آن‌ها جز معایب می‌باشد. برای حل این مشکل پیشنهاد می‌شود از باتری‌های قابل شارژ خریداری نمایید.

ترازو عقربه ای

این مدل ترازو کاملا به صورت مکانیکی بوده و از هیچ باطری استفاده نمی کند. تنها با قرار گرفتن بر روی آن می‌توانید وزن خود را مشاهده کنید. این ترازوها به نمایشگر عقربه‌ای متصل و عقربه‌ها روی هر عددی که بیایستند، بیانگر وزن هستند. البته لازم به ذکر است که ترازو عقربه‌ای وزن کشی از دقت کمتری برخوردار است. به همین جهت قیمت آن نیز در مقایسه با مدل‌های دیجیتال کمتر است.

تفاوت ترازو عقربه‌ای و دیجیتال

ترازوهای عقربه‌ای (آنالوگ) یا ترازو قدیمی، فقط وزن شما را با دقت متوسط نشان می‌دهند. ولی ترازوهای دیجیتال امروزه بسیار هوشمند و دقیق هستند. برخی از آن‌ها علاوه بر‌اند ازه گیری وزن، پارامتر‌های سلامتی مانند میزان آب بدن، شاخص توده بدنی، درصد چربی بدن، وزن استخوان و… را نیز به شما اعلام می‌کنند. برخی از مدل‌های ترازو به واسطه بلوتوث و با یک برنامه مخصوص به گوشی یا تبلت شما متصل شده و تمامی اطلاعات را به شما نشان می‌دهد. تصور کنید ترازویی که قصد خرید آن را دارید، اطلاعات وزنی شما و اعضای خانواده‌تان را از طریق ارتباط با تلفن همراهتان به واسطه‌ی بلوتوث، ثبت کند. ترازو شیائومی یکی از انواع ترازو‌های هوشمند است.

راهنمای خرید ترازو

برای خرید ترازو باید چندین نکته را مد نظر داشته باشید:

 • دقت ترازو

از اولین ملاک‌ها برای خرید ترازو مناسب، دقت‌اند ازه گیری آن است. میزان انحراف از وزن واقعی شما که با گرم بیان می‌شود نشان دهنده دقت ترازو است. اگر این دستگاه نتواند وزن شما را به صورت دقیق و بدون انحراف نشان دهد، کارایی آن به صفر می‌رسد. برخی مدل‌های این دستگاه امکان کالیبره کردن دارند و به این صورت سنجش جرم آن‌ها دقیق‌تر می‌شود.

 •  حداکثر وزن قابل‌اندازه گیری

حداکثر وزن افرادی که قرار است از ترازو خانگی شما استفاده کنند را بسنجید و با توجه به اینکه ظرفیت و توان دستگاه مورد نظر چقدر است، اقدام به خرید نمایید. برای مثال برخی ترازو‌ها تا 100 کیلوگرم توان وزن کشی دارند و افرادی با وزن بالاتر نمی توانند از این دستگاه استفاده نمایند.

 • کیفیت ساخت دستگاه

مانند هر دستگاه دیگری، جنس بدنه و کیفیت ساخت ترازو بسیار مهم است. برای تولید این وسیله از موادی مانند آلومینیوم، پلاستیک فشرده و شیشه‌ی نشکن استفاده می‌شود. بهتر است قبل از خرید به متریال استفاده شده در این دستگاه و کشور سازنده آن توجه کنید.

 • خاموشی خودکار

بعد از انجام وزن کشی و برداشتن پا، بهتر است دستگاه شما بعد از استفاده خود به خود خاموش شود. برای استفاده مجدد نیز فقط با لمس پا دستگاه شروع به کار کند.

 • ترازو سخن گو!

در حالت عادی بعد از ایستادن روی دستگاه باید عدد وزن خود را نگاه کنید ولی در نسل‌های جدید ترازو، وزن شما توسط یک صدای الکترونیکی بازگو خواهد شد.

 • سنجش معیارهای سلامتی

نسل جدید ترازو‌های دیجیتال علاوه بر وزن شما، درصد چربی، وزن استخوان، درصد آب بدن، فشارخون و چندین معیار سلامتی دیگر را بسنجند.

دسته بندی ترازو

دسته بندی ترازو

جنس ترازو

همانطور که در راهنمای خرید ترازو اشاره شد، جنس بدنه و متریال به کار رفته در آن بسیار مهم است. ترازوهای موجود در بازار غالبا از جنس شیشه، فلز، پلاستیک و آکرلیک هستند.

 • ترازو شیشه ای

زیباترین نوع ترازو خانگی است و ظاهر جذاب آن در خرید شما تاثیرگذار می‌باشد. از معایب این دستگاه می‌توان به سطح لغزنده آن اشاره کرد که اگر پاهای شما کمی خیس باشند ممکن است لیز بخورید و آسیب ببینید.

 •  ترازو فلزی

دوام این نوع ترازو بسیار زیاد است و به هیچ عنوان بدنه آن خراب نمی شود. پس برای مکان‌های عمومی که افراد زیادی قصد وزن کشی دارند مناسب است تا از آسیب‌هایی مانند شکستگی و ترک خوردن در امان باشد.

 • ترازو پلاستیکی و آکرولیک

استحکام این ترازو نسبت به سایر مدل‌ها کمتر است و در صورت ضربه خوردن ممکن است دچار شکستگی شود.

راهنمای استفاده ترازو

راهنمای استفاده ترازو

این وسیله هم مانند تمام لوازم خانه نیاز به نگهداری و استفاده درست دارد. در ادامه به مواردی اشاره شده است که برای استفاده درست از ترازو و طول عمر بیشتر آن باید رعایت شوند.

در هنگام جابجایی ترازوی خانگی خود احتیاط کنید تا از دست شما نیفتد. هرگز ضربه محکمی به دستگاه خود وارد نکنید. همچنین وزنه‌های سنگین را به صورت طولانی مدت روی ترازوی خود نگذارید. این وسیله را در دمای اتاق نگهداری نمایید چون ممکن است در مکان‌های خیلی سرد یا خیلی گرم قطعات داخلی آن دچار آسیب شده و از عمر دستگاه کاسته شود. همچنین محیط‌های شرجی و دارای رطوبت بالا هم از عمر دستگاه می‌کاهند.

هرگز از بیشتر از ظرفیت وسیله از آن استفاده نکنید. افرادی که وزن بالاتری از مقدار ماکزیمم وزنی که ترازوی شما قادرست نشان دهد دارند به هیچ وجه نباید از آن استفاده کنند.

وزن کشی با ترازو

همانطور که گفتیم ترازوی دیجیتال در وزن کشی دقت بالاتری دارد. استفاده نادرست از این وسیله ممکن است دقت عملکرد آن را تحت تاثیر قرار دهد. پس با رعایت نکات زیر به صورت صحیح از ترازوی خانگی خود استفاده نمایید.

1- سطحی صاف و صیقلی در خانه برای قرار دادن دستگاه ترازو انتخاب کنید. توجه داشته باشید که دمای آن قسمت زیاد سرد یا زیاد گرم نباشد.

2- ترازو را بر روی زمین قرار داده و ابتدا آن را کالیبره نمایید. برای کالیبره کردن ترازو با یک پا بر روی ترازو فشار وارد کنید، پس از آنکه عدد روی نمایشگر ظاهر شد، پایتان را بردارید و منتظر بمانید تا نمایشگر خاموش شود. آن وقت می‌توانید مطمئن باشید که ترازو تنظیم شده است و می‌توانید وزن خود را‌اند ازه بگیرید.

3- در ترازوهای هوشمند امروزی می‌توانید اطلاعات فردی خود مانند سن و قد را وارد کنید.

نحوه تمیز کردن ترازو

ممکن است ترازوی شما به دلیل کثیفی و عدم نظافت از کار بیفتد. مخصوصا چون سطح ترازو با پا و کفش ارتباط مستقیم دارد و به راحتی گرد و غبار می‌گیرد. اینجاست که شما متوجه خواهید شد باید ترازوی خانگی خود را تمیز کنید.

در این بخش نکاتی برای تمیز کردن این وسیله پیشنهاد شده است.

 • به وسیله پارچه‌ای خشک و نخی کفه ترازو را تمیز کنید. گرد و غبار را از روی ترازو پاک کنید.
 • اگر جرم و لکه روی آن است به وسیله شیشه پاک کن یا اسکاچ نم دار آن را پاک نمایید
 • با پارچه‌ای بدون پرز و مرطوب، اقدام به پاک کردن ترازو کنید. از محلول سرکه و آب نیز برای لکه‌ها قوی‌تر می‌توانید استفاده نمایید.
 • به هیچ وجه از شوینده‌های قوی و اسیدی بر روی کفه ترازو نریزید. چون این مواد لایه‌ی روی آن را از بین می‌برد.

ترازو به انگلیسی

کلمه‌ی ترازو در زبان فارسی به مفهوم توزین می‌باشد. در زبان انگلیسی balance و کلماتی دیگر مانند scale که در ترجمه گوگل به عنوان باسکول شناخته می‌شوند به مفهوم مقیاس نیز می‌باشد .

در این صفحه می‌توانید با انواع ترازو آشنا شده با توجه به الویت‌های خود انتخاب مناسبی داشته باشید. تمامی محصولات این صفحه از محبوب‌ترین و معتبر‌ترین برند‌های موجود انتخاب شده‌اند. همچنین دارای گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی کالا می‌باشند.

برای مشاهده راهنمای خرید ترازو و راهنمای استفاده ترازو در مگینال با ما همراه باشید.