راهنمای خرید عصاره گیر

راهنمای خرید عصاره گیر: راهنمای انتخاب بهترین عصاره گیرهای موجود در بازار!

افراد در مصرف انواع موادغذایی دارای سلایق و ذائقه‌های متفاوتی هستند. میوه‌ها و سبزیجات از جمله موادغذایی هستند که با توجه به موادمغذی موجود در آن‌ها باید به‌صورت روزانه مصرف شوند. یکی از راه‌های لذت‌بخش استفاده از میوه‌ها، آبگیری و نوشیدن آبمیوه است. برای این‌کار دستگاه‌های مختلفی وجود دارد که کاربرد و کیفیت آن‌ها روز‌به‌روز بهتر می‌شود. دستگاه عصاره گیر یکی از به‌روزترین امکاناتی‌ است که کار آبگیری انواع میوه‌ها و سبزیجات را با کیفیت و غلظت بالا و با حفظ بیشترین موادمغذی آن، بسیار آسان کرده است. در این مقاله مگینال سعی داریم به معرفی کامل این دستگاه، راهنمای خرید عصاره گیر و ویژگی‌ها و نحوه استفاده درست از آن بپردازیم.

راهنمای خرید عصاره گیر

دستگاه عصاره گیر نسل جدیدی از انواع دستگاه‌های آبمیوه‌گیری هستند که با تکنولوژی و ویژگی‌های جدید وارد بازار شده است. برای آشنایی کامل با این دستگاه بهتر است ابتدا به مطالعه راهنمای خرید عصاره گیر بپردازید.

در این دستگاه از یک تیغه‌ی مارپیچی و نیروی فشار به‌جای تیغه‌های تیز استفاده می‌شود. این دستگاه با تکنولوژی و روش‌ کاری خاص خود، با تکنیک عملکردی پرس سرد کار می‌کند. با استفاده از عصاره گیر و تکنیک کاری آن، می‌توان بیشترین میزان عصاره گیری را از انواع گیاهان و میوه‌جات داشت.

در راهنمای خرید عصاره گیر شما را با مزایا و نحوه کار این دستگاه آشنا خواهیم کرد.

در راهنمای خرید عصاره گیر شما را با مزایا و نحوه کار این دستگاه آشنا خواهیم کرد.

تکنیک پرس سرد به‌گونه‌ای‌ است که با یک فناوری ترکیبی تعریف شده برای آن به عصاره گیری درست از انواع گیاهان، میوه‌ها و سبزیجات معطر با حفظ بالاترین درصد خواص موجود در آن‌ها می‌پردازد. همچنین در این روش آبمیوه و عصاره‌ی به‌دست آمده دارای غلظت بیشتری بوده که به‌دلیل آبگیری کامل گیاهان و میوه‌ها‌ست.

عصاره گیرها با سرعت نسبتا کمتری در مقایسه با دیگر دستگاه‌های مشابه آن، جداکردن میوه‌ها از هم و عصاره گیری آن‌ها را انجام می‌دهند. نتیجه‌ و روش کار دستگاه عصاره گیر به گونه‌ای‌ است که ارزش صرف زمان بیشتر در استفاده از آن را دارد چرا که در این دستگاه قطعات مختلفی وجود دارد که انواع هسته و پالپ را جدا کرده و هیچ چیزی در لای قطعات دستگاه گیر نمی‌کند.

همچنین دستگاه عصاره گیر گرمای کمتری تولید می‌کند به این دلیل که دارای دور موتور پایینی (۵۵ دور در دقیقه) است. فرآیند آبگیری و عصاره گیری در این دستگاه با عمل له کردن مواد به‌ دست می‌آید. به‌این‌صورت که در ابتدا هسته و پوست را از میوه جدا کرده و با له‌کردن آن، به خارج کردن آب و عصاره آن می‌پردازد و در نهایت آبمیوه‌ای طبیعی با بالاترین موادمغذی را خارج می‌کند.

از دستگاه عصاره گیر برای گرفتن آب و عصاره انواع میوه‌ها، مرکبات، سبزیجات، گیاهان معطر و مانند این‌ها استفاده می‌شود.

خرید عصاره گیر

بررسی مزایای دستگاه در در راهنمای خرید عصاره گیر

افرادی که دارای مشکلات گوارشی بوده و در مصرف میوه‌ها و سبزیجات با مشکل روبه‌رو هستند می‌توانند از عصاره آن‌ها استفاده کنند. طبق تحقیقات انجام شده، آبمیوه به‌طور مستقیم و سریع وارد جریان خون شده و موادمغذی آن در عرض ۱۵ دقیقه جذب بدن می‌شود و سلامتی بدن را تضمین می‌کند. علاوه بر این موارد لذت نوشیدن آبمیوه‌های طبیعی خنک را نمی‌توان نادیده گرفت.

با توجه به راهنمای خرید عصاره گیر می‌توانید با انواع مزایای این دستگاه نسبت به دستگاه‌های مشابه آن آشنا شوید. برای داشتن آبمیوه‌های طبیعی خانگی می‌توانید از انواع دستگاه عصاره گیر استفاده کنید که درادامه به مزایای مختلف استفاده از این دستگاه برای آبگیری و عصاره گیری اشاره می‌کنیم.

 • حفظ موادمغذی

با استفاده از تکنیک آبگیری پرس سرد، به دلیل سرعت پایین در عملکرد، حرارت حاصل از کار به حداقل می‌رسد و به این شکل آبمیوه هم طعم بهتری دارد و هم موادمغذی و آنزیم‌های بیشتری را حفظ می‌کند. از اصلی‌ترین موادمغذی موجود در میوه‌ها ویتامین C است که به شدت به نور و حرارت حساس است. با آبگیری به روش پرس سرد بیشترین میزان ویتامین C و دیگر ویتامین‌ها حفظ می‌شوند.

طبق تحقیقات صورت گرفته، مشخص شده است که با استفاده از دستگاه عصاره گیر با روش پرس سرد، بین ۳۵ الی ۵۰ درصد بیشتر آبگیری انجام می‌شود. همچنین ۴۲ درصد بیشتر ویتامین C و ۶۰ درصد بیشتر ویتامین A را نسبت به دیگر روش‌ها و دستگاه‌های آبگیری حفظ می‌کند.

 • آبگیری با غلظت و کیفیت بیشتر

با تکنیک پرس سرد که دستگاه‌های عصاره گیر به این روش کار می‌کنند، آب میوه‌ها و سبزیجات به‌طور کامل خارج شده و به این شکل آبمیوه‌ی حاصل از آن دارای غلطت بالایی است. همچنین به‌دلیل حفظ طعم کامل آن، دیگر نیازی به استفاده از شکر و یا نگهدارنده‌ها نیست. این دستگاه با له کردن میوه‌ها و آبگیری به روش پرس سرد، کیفیت بهتری از عصاره‌ها را نسبت به روش آبگیری سانتریفیوژی ایجاد می‌کند. توجه به راهنمای خرید عصاره گیر به شما در استفاده مناسب از مزایای مختلف آن کمک می‌کند.

 • عصاره گیری بدون نیاز به استفاده از دستگاه‌ غذاساز

با استفاده از دستگاه عصاره گیر می‌توانید به تهیه انواع عصاره سبزیجات، مرکبات و میوه‌ها بدون استفاده از دستگاه‌های دیگر بپردازید. همچنین می‌توانید انواع شیرمغزها را با ماندگاری و کیفیت بالاتر بدون نیاز به خرید آبمیوه‌گیری و دستگاه غذاساز تهیه کنید.

 • نظافت آسان دستگاه عصاره گیر

دستگاه‌های عصاره گیر پرس سرد، دارای سیستم‌های هستند که از تجمع پالپ‌ها در قطعات جلوگیری می‌کند و به این‌ شکل دستگاه را تمیز نگه‌ می‌دارد. همچنین در برخی مدل‌های آن برس‌هایی وجود دارد که فیلتر دستگاه را تمیز می‌کند. به‌منظور آگاهی از قابلیت‌های نظافت دستگاه حتما راهنمای خرید عصاره گیر را قبل از انتخاب آن مطالعه کنید. برای نظافت آسان دستگاه، می‌توانید در حین فرآیند آبگیری مقداری آب بریزید تا دستگاه بهتر تمیز شود. توصیه می‌شود بعد از اتمام کار حتما دستگاه را تمیز کنید.

تفاوت دستگاه عصاره گیر و آبمیوه‌گیری

یکی از راه‌های استفاده از طعم و خاصیت انواع میوه‌ها، آبگیری و نوشیدن آبمیوه آن‌هاست. روش آبگیری روی طعم و کیفیت عصاره آن بسیار تاثیرگذار است. آبگیری با استفاده از آبمیوه‌گیری‌ها با چرخش سریع تیغه‌ها و همچنین نیروی گریز از مرکز صورت می‌گیرد. در این روش با سرعت بالایی آبمیوه موردنظر تهیه می‌شود. این در حالی‌ست که عصاره گیرها با تیغه‌های مارپیچی و با سرعت کمتری به آبگیری میوه‌ها می‌پردازند. توجه به راهنمای خرید عصاره گیر، شما را با این تفاوت‌ها و مزیت‌ها آشنا می‌کند.

سرعت بالای چرخش تیغه‌ها در آبمیوه‌گیری‌ها علاوه بر تولید صدای زیاد، حرارت زیادی ایجاد کرده و قسمتی از موادمغذی و آنزیم‌های موجود در میوه‌ها را از بین می‌برند. همچنین میزان آبگیری با استفاده از این دستگاه نسبت به دستگاه عصاره گیر کمتر است. زیرا آبگیری با خرد کردن میوه‌ها انجام می‌شود در حالی که در دستگاه عصاره گیر با له کردن، میوه‌ها آبگیری می‌شوند.

لازم به ذکر است که تمام دستگاه‌های آبگیری میوه‌ها، آبمیوه‌ای طبیعی و سالم تولید می‌کنند اما با توجه به روش کاری هر کدام از آن‌ها، میزان کیفیت و حفظ مواد غذایی متفاوت می‌شود.

عصاره گیرها به دو مدل خانگی و صنعتی تقسیم می‌شوند.

عصاره گیرها به دو مدل خانگی و صنعتی تقسیم می‌شوند.

بررسی انواع مختلف دستگاه در راهنمای خرید عصاره گیر

عصاره گیرها دارای مدل‌های متفاوتی هستند که هر کدام از آن‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارند اما دارای کارایی و عملکرد مشابهی هستند. عصاره گیرها را می‌توان به دو مدل خانگی و صنعتی تقسیم کرد. قبل از خرید، راهنمای خرید عصاره گیر را مطالعه کنید تا مناسب‎‌ترین نوع را خریداری کنید.

عصاره گیر خانگی

دستگاه عصاره گیر خانگی که برای گرفتن آب مرکبات، میوه‌ها و گیاهان استفاده می‌شود. این مدل دارای سرعت پایین‌تری است. به طور کلی قیمت، سرعت عملکرد و ظرفیت آن‌ها در مقایسه با دستگاه‌های عصاره گیر صنعتی پایین‌تر می‌باشد.

عصاره گیر صنعتی

یکی از مهم‌ترین تجهیزاتی که در آشپزخانه‌های بزرگ و صنعتی لازم است، دستگاه عصاره گیر صنعتی‌ است. این مدل عصاره گیرها می‌توانند انواع میوه‌ها را در مدت زمان کوتاهی و به مقدار زیاد آبگیری کنند. دهانه این دستگاه‌ها طوری طراحی شده‌اند که بتوان میوه‌ها و سبزیجات را بدون نیاز به خردکردن و برش دادن داخل دستگاه ریخت.

نکات مهم در راهنمای خرید عصاره گیر

در خرید دستگاه عصاره گیر باید به برخی قابلیت‌ها و نکات مهم آن توجه کنید تا بتوانید بهترین و مناسب‌ترین دستگاه را انتخاب و خریداری کنید. در ادامه راهنمای خرید عصاره گیر به بررسی برخی از مهم‌ترین این ویژگی‌ها و نکات می‌پردازیم.

امکان چرخش معکوس

همان‌طور که اشاره شد، روش کار عصاره گیرها برای آبگیری و له‌کردن میوه‌ها به‌صورت چرخش تیغه با سرعت پایین است. در صورتی که دستگاه قابلیت چرخش معکوس داشته باشد، میوه‌ها بهتر له شده و عصاره‌‌ی غلیظ‌تر و باکیفیت‌تری تهیه می‌کند.

به این صورت که بعد از چندبار چرخش میوه‌ها و عصاره گیری آن‌ها، اگر دستگاه را در حالت چرخش معکوس قرار دهید، مشاهده می‌کنید که همچنان آب از میوه‌ها و گیاهان خارج می‌شود و به این شکل عصاره گیری کامل‌تری انجام می‌شود. در دفترجه راهنمای خرید عصاره گیر به وجود این قابلیت‌ اشاره شده است.

توان مصرفی دستگاه نکته‌ای مهم در راهنمای خرید عصاره گیر

توجه به توان مصرفی دستگاه بسیار مهم است زیرا هرچه توان دستگاه بالاتر باشد، زمان لازم برای انجام عصاره گیری نیز کمتر خواهد بود. توان مصرفی دستگاه بر قیمت نهایی آن نیز تاثیر مستقیم می‌گذارد. بیشتر دستگاه‌های موجود در بازار دارای توان مصرفی ۱۵۰ تا ۳۰۰ وات هستند.

وجود فیلترهای مختلف

با توجه به تفاوت ساختاری میوه‌ها و گیاهان از نظر سفتی یا نرمی، آبکی بودن، تازه و یا یخ زده بودن میوه‌ها، بهتر است دستگاهی را انتخاب کنید که دارای فیلترهای مختلف است تا بسته به شرایط مختلف بتوانید از فیلتر مناسب استفاده کنید.

در راهنمای خرید عصاره گیر به تعداد فیلترهای موجود در دستگاه اشاره شده است. به‌عنوان مثال میوه‌های نرم و آبکی دارای تفاله ریزتری بوده و ممکن است از فیلتر عبور کنند. یا هنگام استفاده از میوه‌های یخ زده بهتر است از فیلترهایی که پرزهای ریزی دارند استفاده شود. با این‌کار هم آبمیوه باکیفیت‌تری خواهید داشت و هم عمر دستگاه با استفاده صحیح افزایش می‌یابد.

اندازه دهانه دستگاه عصاره گیر پارامتری مهم در راهنمای خرید عصاره گیر

برای بالابردن سرعت و سهولت در استفاده از دستگاه، بهتر است دستگاهی با دهانه بزرگ انتخاب و خریداری کنید چراکه در این‌صورت نیاز ندارید میوه‌ها را به قطعات کوچک برش دهید.

ظرفیت مخزن تفاله‌گیر

در هنگام خرید حتما به گنجایش مخزن تفاله‌گیر و قابلیت جداسازی آن از دستگاه توجه کنید. مخزن با ظرفیت ۱٫۵ لیتری برای مصرف خانگی توصیه می‌شود. در صورت استفاده از دستگاه به‌صورت حرفه‌ای و زیاد، بهتر است دستگاهی با ظرفیت مخزن ۳ لیتر خریداری کنید. برای آگاهی از گنجایش مخزن‌های مختلف دستگاه، حتما به راهنمای خرید عصاره گیر مراجعه کنید.

جداشدن قطعات و امکان شست‌وشو با ماشین ظرفشویی

دستگاه عصاره گیر دارای اجزا و قطعات متفاوتی‌ست که به‌هنگام خرید باید توجه داشته باشید که این قطعات از هم جدا شوند تا به‌راحتی بتوان به شست‌وشوی آن‌ها هم با دست و هم با ماشین ظرف‌شویی پرداخت. همچنین دستگاهی انتخاب کنید که جنس و ساختار آن با شست‌وشو کمترین آسیب را ببیند.

توجه به جدابودن محفظه تفاله‌گیر و عصاره گیر

باید توجه داشته باشید که محفظه تفاله‌گیر و آبگیری دستگاه از هم جدا باشد تا پالپ و مواد اضافی وارد فضای داخلی دستگاه نشود. البته در طراحی بیشتر دستگاه‌ها این دو محفظه از هم جدا هستند.

اندازه دستگاه عصاره گیر نکته‌ای مهم در راهنمای خرید عصاره گیر

بهتر است با توجه به میزان استفاده از دستگاه و تعداد اعضای خانواده خود، اندازه دستگاه را انتخاب کنید. با استفاده از دستگاه بزرگ می‌توانید در مدت زمان کمتری، بیش‌ترین مقدار آبگیری را انجام دهید و با این‌کار تعداد دفعات کمتری برای انجام عصاره گیری داشته باشید.

وجود سیستم ضدچکه در دستگاه

از ویژگی‌ها و قابلیت‌های مهمی که در راهنمای خرید عصاره گیر باید به آن توجه شود، وجود سیستم ضدچکه است. با وجود این سیستم، بعد از اتمام کار عصاره گیری، قطرات باقیمانده آبمیوه از دهانه دستگاه چکه نمی‌کند.

استفاده از کاربردهای دیگر دستگاه درصورت دلخواه

در صورتی که بخواهید می‌توانید دستگاه‌هایی را انتخاب و خریداری کنید که دارای کاربردهای دیگری چون مخلوط کن، بستنی‌ساز، آسیاب و… هستند. این کاربردها قیمت نهایی دستگاه را افزایش می‌دهد. کاربردها و وجود قطعات جانبی مختلف، در راهنمای خرید عصاره گیر ذکر شده است، به آن توجه کنید.

معرفی بهترین برندهای دستگاه عصاره گیر در بازار

همان‌طور که اشاره شد یکی از بهترین روش‌ها برای آبگیری میوه‌ها، استفاده از دستگاه عصاره گیر است. اطلاع از راهنمای خرید عصاره گیر با مدل‌ها و برندهای قوی در بازار، به شما در انتخاب و خرید مناسب کمک می‌کند. شرکت مولینکس، یکی از قوی‌ترین شرکت‌ها در ساخت و عرضه لوازم خانگی است. عصاره گیر مولینکس با توان مصرفی بالا، پارچ‌های متعدد و مجزا، فیلتر با جنس استیل و ضدزنگ و امکان چرخش دوطرفه یکی از بهترین برند‌های موجود در بازار است.

عصاره گیر مولینکس مدل ZU255 یکی از بهترین عصاره گیرهای موجود در بازار است. ویژگی‌های این دستگاه به شرح زیر می ‌باشد.

 • دارای بدنه استیل محکم با رنگ نقره‌ای
 • دارای درپوش پلاستیکی با رنگ مشکی
 • توان مصرفی ۲۰۰ وات
 • دارای دو دهانه خروجی بزرگ
 • دارای محفظه‌ی آبگیری شفاف
مولینکس یکی از بهترین دستگاه‌های عصاره گیر را روانه بازار کرده است.

مولینکس یکی از بهترین دستگاه‌های عصاره گیر را روانه بازار کرده است.

نکات ایمنی و مهم در استفاده از دستگاه عصاره گیر

هر چند توجه به نکات راهتمای خرید عصاره گیر در خرید یک دستگاه باکیفیت موثر است اما برای عملکرد بهتر دستگاه و افزایش عمر آن، بهتر است برخی نکات ایمنی و مهم در استفاده از دستگاه را بدانید.

 • قبل از استفاده از دستگاه، حتما راهنمای خرید عصاره گیر را مطالعه کنید.
 • قبل از روشن کردن دستگاه، مطمئن شوید همه قطعات در جای مناسب خود قرار دارند.
 • دستگاه را با محفظه‌ی خالی از میوه و سبزیجات روشن نکنید.
 • در هنگام استفاده، دستگاه را روی سطح صاف و محکم قرار دهید.
 • هر ۳۰ دقیقه، دستگاه را خاموش کرده و به‌آن استراحت دهید.
 • در هنگام گیرکردن قطعات در دستگاه، بهتراست دستگاه را خاموش کنید و از فشارآوردن به دستگاه بپرهیزید.
 • در صورت عدم خروج تفاله حین آبگیری، درام را باز و تمیز کنید.
 • از ریختن دانه‌هایی مانند کنجد، قهوه، شاخه‌ی میوه، پوست میوه و مانند اینها به داخل دستگاه خودداری کنید.
 • برای فشارآوردن به قطعات میوه، از وسیله مربوط به این کار استفاده کنید. از دست، انگشت، قاشق، چنگال و مانند اینها برای این‌کار استفاده نکنید.
 • بعد از استفاده، حتما دستگاه را بشویید.

استفاده از انواع آبمیوه‌های طبیعی و خانگی، برای سلامت انسان بسیار مفید است. لذت نوشیدن عصاره انواع میوه‌ها با استفاده از روش‌ها و دستگاه‌های مناسب دوچندان خواهد شد. دستگاه‌های عصاره گیر با تکنیک پرس سرد به عصاره گیری و آبگیری انواع میوه‌ها و گیاهان، با کیفیت بالا، غلطت بیشتر و با حفظ موادمغذی موجود در آن‌ها می‌پردازد. در این مقاله به معرفی دستگاه، راهنمای خرید عصاره گیر، ویژگی‌ها و نحوه استفاده از آن پرداختیم.

منبع +

راهنمای استفاده عصاره گیر

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.